Dziedāsim visi no sirds!

Dziesmu svētki ar šo uzsaukumu vainagoja arī vīru kora “Vecie draugi” iepriekšējo gadu darbu. Kori patīkami kuplināja vairāki vietējie jaunieši – Mākslas skolu beidzēji un arī Latvijas dzērveņu audzētāju atbalstītājs Raimonds Matisons no ASV, kura mūža sapnis bija nokļūt reizi mūžā Dziesmu svētkos kā dalībniekam. Viņa atsauksmes ir visaugstākā pakāpē un sajūsma par vīru kori, jo Amerikā ir tikai jauktie kori. “Vecie draugi” dāsni tika apģērbti modernās vestēs ar Raimonda senas paziņas miljonāra Visvalža Dzeņa atbalstu kopīgā sadarbībā.

Iepriekšējā gadā korim bija  4 nopietni koncerti, kuros klausītāji vairāki simti, piemēram Vasarsvētki Bīriņu pilī, Ziemassvētki koka pārstrādes uzņēmumā Allažos, koncerts Igaunijas 100 – gadi Tartu. Pavisam koncertu skaits bija 12, kas ir visai liela slodze vienkāršam lauku vīru korim.

Dziedot no sirds Dziesmu svētkosgribot negribot bija jādomā kā tas var būt, ka kaut katrs būdami balsotāji par dažādiem partiju sarakstiem, arī diriģenti nāk no dažādiem politiskiem grupējumiem, bet valsts darbos kā nav tā nav nepieciešamas saskaņas un organizētības kā kopkorī!. Man šķiet, ka tas ir tāpēc, ka politiskā un valsts darbā katrs vadās no sava grupējuma “ģenerāļu” un politbiroju uzstādījuma, ko tālāk uzspiež jau visai tautai. Šo – partejisko valsts vadības principu pirmais aprakstīja ģeniālais domātājas Alberts Šveicars  (tāpēc viņš kļuva nemīlams gan Hitleram, gan Staļinam). Patiesībā Šveicara un citu domātāju raksti par partokrātisko valsts varu joprojām ir maz. Lūk, tāpēc mana grēcigā doma un vēlējums – lai jaunā Saeima strādā  ar sirds degsmi tautas attīstības Idejai, neskatoties ka kādi ideoloģiskie vai grupējumu saukļi uzdod savtīgus grupējuma mērķus!

Dziesmu svētkos katrs korists guva unikālu pieredzi – BINAURĀLĀS SKAŅAS efektu. Esmu jau par to rakstījis, ka binaurālā skaņa, ienākot pa katru ausi rada frekvenču starpības rezonansi. Piemēram, ja pa vienu ausi ienāk skaņa ar 500 Hz, bet pa otru – 510 Hz, galvā parādās rezonanses svārstības kā pulsācijas ar 10 Hz, kas nozīmē līdzīgu miegam alfa stadijā un gaišredzības, hormonu aktivizēšanos. Zināms, ka nākotnē tiks radīta tehnoloģija, kur speciālās kamerās imitēs skaņas ar uzdotu frekveņču starpību. Tas stimulēšot  virsnieru dziedzeri un dzimumdziedzerus, kas ražos vairāk DHEA (tie ir dzimumhormoni: estrogēns sievietēm un testosterons – vīriešiem). DHEA veicina T-limfocitu ražošanu un darbību mūsu imūnsistēmā, kas atvaira ikvienu vīrusa slimību, tādejādi pagarinot mūža ilgumu (sk. Brūss Goldbergs, “Pagājušo un nākamo dzīvju atklājumi, 2018. (183. lapā).

Koriem varu ieteikt mēģinājumos praktizēt vienbalsīgu sadziedāšanos, veidojot apļa struktūru. Interesanti un nozīmīgi  varētu kļūt sabiedrības “sadziedāšanās apļu“ pasākumi, kuros koristi uzaicinātu vietējos iedzīvotājus,atceroties 1. tautas atmodas sākumus Brāļu draudzēs 1739. gadā! (Vēstures liecība: Bija sākusies viena no lielākajām atmodām Eiropas vēsturē, kas ar savu spēku no vēstures mijkrēšļa nācijas gaismā izveda divas tautas latviešus un igauņus.). Tā ar Dziesmu palīdzību varam mainīt veidu kā cilvēki domā un atbrīvot cilvēku no verdzības

Andris Ansis Špats, korists v.k. “Vecie draugi”, dr.sc.ing.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.