Harmonizēsim apkārtni ar dziesmu!

Žurnāls “Zintnieks”jau vairākus gadus publicē rakstus, kuros ir parādīti mūsdienu zinātnes priekštati par enerģijas un informācijas savstarpējām sakarībām, par Zemes enerģētiskām struktūrām, sākot ar vācu ārsta Hartmana vārdā nosaukto, bet Latvijā parasti dēvēto “āderu” kvadrātveida tīklojumu. Jauno informāciju uztvērošie zina, ka ēkas, dārza, telpu plānojums ir jāsaskaņo ar neredzamo Zemes starojumu, citādi var pat dažādas kaites dabūt, ja gultas vieta būs izvēlēta virs Hartmana līniju krustpunkta, ko pierādīja šis ārsts. Patiesībā zināšanas par Zemes enerģijām, par vides sakārtošanu tā, lai veidotos cilvēkam labvēlīgs enerģētiskais fons, bija zināmas jau tūkstošiem gadus senatnē. No Austrumu tautām nāk mācība “Fen – šui”, bet mūsu apvidū dažviet pakalnos atrodam it kā dīvainus akmeņu izvietojumus – sakārtojumus, kādi vairāk ir saglabājušies tautās, kuras ar bijību izturas pret senču atstāto, piemēram, Īrijā, Anglijā.

Mūsdienu zinātnieku pētījumi rāda, ka senie akmeņu likumi pagaidām pilnībā neizprotamā veidā ietekmē visai plašu apkārtni, to padarot labestīgāku un harmoniskāku. Protams, seno akmeņu labirintu, apļu un citādu veidojumu vietās konstatē spēcīgu Zemes starojumu, ko parasti sauc par Zemes Spēka vietām, senāk sauca arī par Ugunīgās Enerģijas vietām, drakonu spēka vietām un līdzīgi. Izrādās, ja šajās vietās norunā senās indiešu gudro saglabātās garamantas – mantras, ja nodzied senās melodijas, tad plašā apkārtnē var nomērīt haosu raksturojošo enerģiju samazināšanos un harmonisko enerģiju palielināšanos. Rezultātā, ne tikai cilvēki kļūst labestīgāki, optimismu nesoši, bet arī dzīvnieku uzvedība izmainās. Raksturīgi, ka šādās Zemes Spēka vietās bija Svētvietas visām zināmām kultūras tautām.

Anglijā pētnieki pirmie ievēroja, ka seno svētvietu rindas veido līnijas, kuras var krustoties, bet mūsu ģeoloģisko zinātņu doktors Rišards Griškjāns (dzimis Daugavpils apvidū) jau bijušās Savienības laikā slepenos pētījumos konstatēja šādu enerģētiski spēcīgu zonu , kur labi aug koki, zāle, augstu koncentrāciju Latvijā, šīs vietas veido raksturīgas rindas, kuras krustojas zīmīgās vietās, piemēram, Zilais kalns (zināms, ka ar nosaukumu “zilie” vai “Jāņu kalni” tautā parasti apzīmē enerģētiski spēcīgas vietas). Pašlaik daudzi pētnieki saprot, ka pār zemi izplešas ne tikai Hartmana enerģiju tīkls (kvadrātveida, kur šūnu izmērs ir no 2m līdz 6m), bet virs tā ir Spēka vietu apļveida struktūras, kuras savstarpēji ir saistītas ar līnijveida stariem (enerģiju stīgas, angliski „leylines”) līdz pat 30 km attālumam (autora mērījumi). Citus enerģētiskus veidojumus šeit neapskatīsim.

Apļveida enerģētiskā centrā parasti ir apmēram 3 m plats vertikāls enerģiju stars, kas var būt konstatējams desmitiem kilometru augstu, bet pa diametru nākošās gredzenveida joslas ir ar zemāku enerģiju un sakārtotas atbilstoši krāsu gammai, sākot ar pirmo apli – violēto. Ja mēs skatītu tikai šo enerģiju veidoto “zīmējumu” no attāluma, tad tā šķistu kā gaismas staru veidota daudzkrāsaina pils vai templis. Dažās valstīs Zemes enerģiju pētnieki ierosina dēvēt par Gaismas Pilīm, kas mums brīnišķīgi asociējas ar Ausekļa dzeju par Gaismas pili. Šādas vietas mēdz saukt arī par uguns āderi, iespējams, tāpēc, ka senāk tieši sādās vietās dedzināja svētos ugunskurus, šeit bija Svētvietas.

Fizikas zinātnieka un senindiešu zinību guru (Skolotāja līmenis) sasniegušais Mahariši Maheš Joga māca, ka vienlaicīgi domājot (meditējot) cilvēku grupai, kolektīvā doma var ietekmēt plašu apkārtni. Apdzīvotās vietas var ietekmēt meditētāju skaits, kas lielāks par kvadrātsakne no 1% iedzīvotāju. Piemēram, ja pilsētā ir 250 000 iedzīvotāju, tad jau 50 vienu domu domājošie (transcendentālā meditācijā) spēs iespaidot šo sabiedrību. Veiktie eksperimenti ASV jau 70-os gados rādīja, ka tādejādi var pazemināt noziegumu līmeni pilsētā, tā esot samazināti agresiju draudi ap Izraēlu. Pēdējā gadu desmitā arī medicīnas zinātnieki pēta domu ietekmi uz cilvēkiem. Piemēram, medicīnas zinātņu doktors I.P.Neumivakins (Maskavā, KMA) raksta par “Mahariši efektu” sekojoši: “Ja vienlaicīgi meditē 7000 cilvēku, tad plašā apkārtnē izmainās apziņa, citu cilvēku uzvešanās – nav konfliktu, slepkavību, vardarbības, cilvēki kļūst iecietīgāki, utt.”. Esmu lasījis policijas ziņās, ka Dziesmu svētku laikā Rīgā ir mazāk huligānisku notikumu, bet pilnīgi novērojumi un korekta analīze Rīgā, Latvijā nav veikti.

ūsu tautā ir labi saglabājušās senās vienu domu veidojošas tradīcijas – dziedāšana, kas bez kolektīvās domas, idejas dzejā satur arī harmonizējošās enerģijas melodijā. Ja lielāks cilvēku kolektīvs dziedātu dziesmas Zemes Spēka vietā, tās augstākajā līmenī apmēram 5 līdz 7 dienās ap vasaras un ziemas Saulgriežiem, pavasara un rudens līgdienām (dienas un nakts vienādi garas), tad, iespējams, ne tikai dziedošie šeit novērotu dažādas enerģētiskās un informatīvās parādības, jo tiktu ietekmēta plaša teritorija caur šo Spēka vietu enerģiju stīgām – saitēm. Pirmā šāda mērķtiecīga sadziedāšanās tika veikta 20. jūnijā 2003.gadā Lēdurgā. Aptuveni 35 000 gadus sena Zemes Spēka vieta šeit ir pie Lēdurgas ciemata. Pakalniņš ir apaudzis ar raksturīgiem zemiem ozoliem, šeit aug ļoti daudz ārstniecisku augu. Šīs Spēka vietas enerģētiskās saites ir ar Vidrižiem – 10 km, Saulkrastiem – 20 km, Inciemu – 10 km, bet tuvākās saites sasaista pakalnus, Merķeļa Baznīcu, ezeru un purvu krastos zīmīgas, enerģētiski aktīvas vietas. Raksturīgi šajā apvidū, ka Zemes Spēka vietas bieži ir pakalnu austrumu nogāzē vai virsotņu austrumu pusē.

Zemes spēka vietas projekcija plaknē

Dažāds ir izejošo staru skaits, kas ir saistāms ar vietas esamību Sistēmā, Tīklā, bet Lēdurgā ir nomērīti 12 enerģiju stari, bet kopējais apļa kopējais diametrs ir 94 m, kas ir lielāks par Pasaulē slavenās Stounheindžas akmens apli..

Ielīgošanas nomērāmais harmonizācijas efekts ar dziesmām un dzeju tika novērtēts kā augsts, bet sabiedrībā tā ietekmi raksturoja ar veikalu gada novērojumu par alkohola kopējā patēriņa samazināšanos, togad sabiedrībā pieauga interese par sabiedriskiem pasākumiem klubā, kas nākošos gados atkal samazinājās, jo entuziastu pulciņš neturpināja šo ielīgošanu.

Hartmana (āderu) tīklojums

Zīm. Enerģētiski spēcīgās vietas shēma Lēdurgā

2005.g. Andris Ansis Špats, Bīriņos, tālr. 6128457, ashpats@apollo.lv

3 komentāru par “Harmonizēsim apkārtni ar dziesmu!

  1. Pingback: Sešās lidojošo jogu grupas « Transcendentālā meditācija

  2. Pingback: Лиго – Ведический праздник « Трансцендентальная Медитация

  3. Pingback: Tehnisko zinātņu doktors Andris Špats savā rakstā “Harmonizēsim apkārtni ar dziesmu” piemin Maharishi 1% efektu « Nesatricināmās Latvijas izglītības centrs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.