Par Sievieti domājot

(piezīmes uz avīžu lapu malām…)

Kas ir domāšana?

Jaunības gados mūsu aprindās (jaunie zinātnieki) populārs bija šāds dzejolis, kas pat tulkojumā no krievu asprāšu valodas skanēja labi:

A la Majakovski:

“Mēs sakām Ļeņins,

Domājam – Partija!

Mēs sakām Partija,

Domājam – Ļeņins!

Un tā jau 60 gadus … runājam vienu, bet domājam – citu!”

Iespējams, ka arī mūsdienu Latvijas “partijnieki” ir audzināti līdzīgi – runā vienu, bet domā citu!

Domāšana arī esot darbs un to pierādīja 20. gs sākumā franču psihologi un ieviesa visā Pasaulē pazīstamo prāta darba spēju kritēriju IQ (lasa: “ai kjū”). Tas ir intelektu raksturojošs koeficients, kas tieši saistīts ar domāšanas ātrumu, kā iedzimtu talanta īpašību. Tas kā nomērāms politiķu raksturojums ir zināms visiem vēlētājiem, piemēram, ASV, bet pie mums – politiķu IQ ir Valsts noslēpums. Bija kādreiz pie varas Latvijā partija (LC), kura visiem “savējiem” piedēvēja “inteliģentumu”, bet bez šo spēju pierādījuma!

Tāpēc vadītājam Latvijā, salīdzinot vienu un otru kandidātu, ir jāpatur kā Valsts noslēpums katra partijnieka IQ. Taču tauta domā un runā skaidri – ja cilvēkam ir spējas, talants, tad viņš attiecīgā jomā mācās un darbā parāda savu varēšanu.

Ja tās “spējas” ir vien redzētas slēgtās partijas sapulcēs kā kādu īpašību publiska demonstrēšana: šī partijnieka amati, tautība, ģimenes vēsture, smukums, ģimeniskums, bērni, pielūdzēji, tad tas ir attiecināms uz šī grupējuma jomu.

Pieņemsim zināšanai, ka ES rūpīgāk seko deputātu darbam un tāpēc viņiem ir jāspēj domāt, tātad kandidātam ir jābūt Dabas dotam talantam (spējām), ne tikai kādas šauras grupas (partijas) rekomendācijas!

Sieviete 21. g.s.

Atceros, ka kādus 6 vai 7 gadus atpakaļ pie Krievijas Prezidenta B.Jeļcina viesojās Vācijas un Francijas vadītāji un mūsu “informatori” aizgūtnēm rakstīja ko viņi it kā sprieduši par nacionāliem jautājumiem Latvijā. Patiesībā Rietumu prese rakstīja, ka viņi esot sprieduši vien par ”iespējamām ekoloģisko un klimata izmaiņu ierosinātām krīzēm Eiropā, kā visām valstīm būtu jāsagatavojas un jāsadarbojas”. Zināms, ka tagad ES ir attiecīgas rekomendācijas par obligātām degvielas rezervēm valstī, saimniecēm ES valstīs “rekomendē” pieliekamā, pagrabā kaut nedaudz pārtikas rezerves sagādāt, jo veikali Latvijā būs tukši dažos mēnešos, ja autosatiksme ar ES valstu bāzēm būs apgrūtināta.

Tāpēc Latvijas presē pašlaik izgaismotais “sievietes tēls” ir greizāks par speciāliem spoguļiem un lai saprastu patiesību, vajadzētu latviski tulkot kādu ES laikrakstu. Savādāk mēs par ES notiekošo uzzinām caur aizdomīgi vienveidīgi runājošiem, rakstošiem “informatoriem”.

Eiropā, sevišķi Francijā populāras ir Nostradamusa katrēnas (četrrindes) un par šodienas periodu būtiska varētu būt VIII centūrijas 15. katrēna:

“Liela sieviete Ziemeļus atmodinās

Un visas Eiropas spožumu pie sevis atvedīs.

Pie viņas divus aptumsumus Pasaule neaizmirsīs

Un Polija lielās bēdās nonāks” (no Zavališina tulkojuma, ASV,1970.g.)

Zināms, ka Nostradama vairākkārtīgi aprakstītā ziemeļu “Akvilona” (ūdeņu, jūras valsts, to apvienība) ap Baltijas jūru vēl nav izveidota, tāpēc, iespējams, eiropieši raugās uz Baltiju kā Nostradama prognozētās “Lielās sievietes – valstu apvienotājas” dzimteni.

Līdzīgi Pasaulē ar satraukumu gaida Uzbekijā parādāmies lielo musulmaņu valstu apvienotāju (pēc Nostradama), kas līdz Polijai atnākšot (iespējams, par poļu darbošanos Irākā…), lai atriebtu kristiešu iebrukumu. Musulmaņu senie vēstījumi ziņo, ka pirms Pasaules gala uzradīsies Lielais vadonis Mahdi (Muhdi – angļu rakstībā?), kas vadīšot atriebes cīņu pret kristiešiem, bet avīzēs 2004.g. 7 augustā pavīdēja ziņa no Irākas, ka “uzbruka ievērojams skaits nemiernieku, kas, domājams, bija piederīgi tā sauktajai Mehdi armijai (“LA”,7.augusts,16.lpp).

Augstāk minētais rāda, ka iespējamas visai tālas informatīvas saites starp dažādiem notikumiem (cēloņi – sekas, sekas – jaunie cēloņi) un paviršai interpretācijai nav jēgas.

2004-08-04 Andris Ansis Špats

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.