Uzlabot “balsotāju” apstākļus auto ceļos pie Rīgas robežas

Rīgas pilsētas Domes

Satiksmes departamentam

Attīstīt labestību caur savstarpēju palīdzību

Uzlabot “balsotāju” apstākļus auto ceļos pie Rīgas robežas

Pēdējos gados arvien vairāk vieglo mašīnu īpašnieku labprāt uzņem pa ceļam “balsotājus”, sevišķi piektdienās, kad no Rīgas mājup dodas daudzi studenti – lauku iedzīvotāji.

Esmu vedis vairākus desmitus “balsotāju” no Juglas līdz Sēnītei, Raganai, Bīriņiem un sarunās noskaidrojis, ka studentu, skolnieku iztikas resursi pašlaik ir pat mazāki KĀ MAN STUDĒJOT UN PIEPELNOTIES ( 60. – 70. GADOS). Tāpēc, manuprāt, mašīnu īpašnieku motivācija ir – palīdzēt jaunajiem censoņiem ietaupīt latu vai santīmus ceļā uz mājām.

Šajā izpalīdzēšanas vēlmē nopietns šķērslis ir satiksmes plūsmā neparedzētā “balsotāju “un šoferu sadarbība:

1. Juglā aiz tālsatiksmes autobusa pieturas ir tikai 2 auto plūsmas un tāpēc intensīvā kustībā grūti mašīnai ir piestāt tā, lai netraucētu pārējām mašīnām izbraucot no Rīgas (to var redzēt pēc ekstremālās bremzēšanas pēdām uz asfalta, avāriju statistikas). Turklāt, pirms pieturas ir zīme “apstāties aizliegts”, ko “balsotāji” nesaprot.

2. Nav organizēta “balsotāju” izvietošanās gar trases malu, tāpēc reizēm pieturot pie “balsotāja”, izrādās – veltīgi, jo mums nemaz nav pa ceļam.

IEROSINĀJUMI

1. Nepieciešams uz automaģistrālēm pie Rīgas robežām, pēdējo pilsētas satiksmes plūsmu pieturas apvidū izveidot “balsotāju” laukumus. Sevisķi tas ir nepieciešams Juglā – pie tālsatiksmes autobusu pieturas, turklāt šeit tas tehniski nav sarežģīti izbūvēt, paplašinot pieturvietu uz Juglas ezera krasta pusi.

2. Šos laukumus nepieciešams organizēt pa galveniem studentu plūsmas virzieniem, attālumiem uzstādot uzrakstus, kur grupēties “balsotājiem”. Piemēram, pie Juglas derētu uzraksti ik pēc 10 m: Alūksne, Gulbene-Balvi, Smiltene, Valmiera, Saulkrasti-Ainaži, Sigulda, Inčukalns. Vēlams šajās pieturvietās sākumā izvietot informāciju, kas apmācītu “balsotājus”, piemēram, pie maršrutu norādēm vispirms stāvēt tālāk braucošiem, veidot pašiem rindas, pašiem nodrošināt tīrību un kārtību apkārtnē.

3. “Balsotāju” pieturvietas derētu apzīmēt, piemēram, ar paceltu īkšķa zīmi, kas šoferu startautiskā valodā nozīmā – atzinība, pateicība.

Nešaubos, ka šāda Rīgas pilsētas iniciatīva radīs līdzīgas pieturvietas citās pilsētās, kas palīdzēs studentiem, nabadzīgiem vai steidzīgiem nokļūt arī Rīgā, kas kopumā vairos labestības noskaņu tautā.

Lai pārliecinātos par šī priekšlikuma lietderību, iesaku vismaz dažās tuvākās piektdienās norīkot kādu novērotāju (ne policistu), statistikas darbinieku Juglā, kurš saskaitītu “balsotājus” Juglā, aptaujātu viņu viedokļus par šo ideju.

2003.g. 20. aprilī Andris Ansis Špats, Dr.sc.ing.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.