Pēdējais brīdinājums par tuvo US$ un ASV vērtspapīru krīzi

Sākot ar 1988.gadu, bet nopietnāk kopš 1993/94. gada strādāju pie tālo prognožu pētījumiem, to varbūtības un ticamības noskaidrošanas.

Kopš 1994/95. gada esmu publicējis visu iegūto informāciju par iespējamo (jebkura prognoze Cēloņu darbības laikā ir ar varbūtību) Pasaules krīzi 2003., 2004.gados, kura varēja sākties 2001.gadā ASV, attīstīties 2002. gadā ASV un turpināties pa Pasauli 2002.gada beigās, 2003.gada sākumā.

2000. gadā veiktie ( 22.decembrī, 2000.g.) atkārtotie pētījumi parādīja, ka Pasaules krīzes varbūtība ir pieaugusi (sk rakstus “Prognoze turpmākiem 10 gadiem”, turpinājumus šai tēmai žurnālā “Zintnieks”) un tā var sākties 2002.gada otrajā pusē, bet tās iesākums jau notika 2001.gada pēdējā trešdaļā (septembra notikumi ASV). Šie mani dati kontrastēja ar nepārtraukto attīstību deklarējošo kādu uzņēmumu vadītāju un ekonomistu grupas prognozi, bet šīs grupas pētnieki uz maniem datiem un iebildumiem neatbildēja (V.Gavrilovs u.c.). Pēc septembra notikumiem ASV Latvijas TV un radio reklamēja tikai vienu viedokli, ka krīze Pasaulē un ASV nebūs, tādejādi noklusējot citus pētījumus, citus viedokļus, kas patiesībā bija dezinformācija, jeb informācijas slēpšana. Informācijas slēpējiem šī darbība bez sekām nevarēja palikt un jau redzu tās dažu personību dzīvē. Tas, manuprāt, liecina, ka “Cēloņu – Seku” likums ir “iedarbinājies” arī jautājumā par Pasaules krīzi un brīdinu, ka nav tiesību nevienam šo informāciju slēpt.

Š.g. (2002.) jūnija sākumā veiktie pētījumi parādīja, ka jūnijā bija iespējami 2 krīzes momenti ASV vērtspapīru tirgū, bet jūlijā – 3. Līdzšinējie novērojumi jūnijā un jūlijā rāda, ka pēdējā prognoze piepildās ar precizitāti +,- 1-2 dienas.

Pamatojoties uz minēto brīdinu, ka pašlaik rit pēdējās nedēļas pirms neatgriezeniskās krīzes sākšanās ASV .

Latvijas pilsoņiem, bankām ir pēdējais laiks lai atbrīvotos no nevajadzīgiem $ uzkrājumiem un ASV firmu vērtspapīriem.

Pērn informāciju par iespējamo Pasaules krīzi esmu ziņojis Ministru Prezidentam, Komercbanku asociācijai, publikācijas un to manuskriptus nosūtījis t.s. “centrālām” avīzēm, radio, TV. Daudz ir rakstu bijuši “nepartejiskās” avīzēs, rajonu avīzēs, esmu ziņojis interesentiem lekcijās , semināros. Tāpēc sabiedrībā daļa ir informēta, bet valsts līmenī, diemžēl, gatavošanos iespējamai Pasaules krīzei nenovēro. Pat Valsts Bankas Prezidents un Viceprezidents neuztraucas par lata nākotni. Atbildes no atbildīgām amatpersonām, ministriem nav saņemtas. Tas liecina par to, ka valsts un ministriju līmenī nav atbildības par iespējamiem riskiem un iespējamiem zaudējumiem, bet t.s. Krīzes komiteja pie MK ir pilnīgi bezdarbīga organizācija.

Man vēl ir cerība, ka iniciatīvu parādīs komercbankas, privātās struktūras informācijas, vērtspapīru jomā, jo jau Pasaulē notiekošie procesi pierāda, ka mūsu senās prognozes piepildās, tātad ir jāanalizē arī to tālākā gaita un laicīgi jāgatavojas nepatīkamākajiem procesiem, nevis izlikties neko nesaprotam.

(……….. Pielikums, vecas adreses, tālr. Nr. izdzēsts 29.12.2008.)

2002.gada 17.jūlijā Andris Ansis Špats, Dr.sc.ing.

Pētnieciskā jaunsaimniecība “Gundegas”, Pasts Bīriņi, Limbažu raj. 4014

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.