Dižbrūkleņu talkas 2020

Vīru kora “Vecie draugi” korists Pēteris  toreiz bija čaklākais – savu ieplānoto apjomu salasīja viens no pirmajiem. šeit viņš ar tikpat čaklo māsu Annu dodas pie darbu uzskaitītājās Līvijas ( t. 28325997)

Arī šogad iepriekšējā talku kārtība saglabāsies, taču lai ievērotu Valstī noteiktās distances, katram iezīmētais gabals būs 2 m plats.

Ogas sāksim lasīt jau 12. un 13 septembrī, jo sola labu un siltu laiku, bet šķirnēs Anda, Līva ir liela daļa gatavas. Darba laiks pie mums parasti no gaismas līdz gaismai un strādājam katru dienu. Taču talciniekiem, kuri domā lasīt sev, savai ģimenei, iesaku braukt ne agrāk par pulkst. 10-iem, kad nožūs rasa.

Raža šogad laba, laukiem augšējās stīgas appļautas, tāpēc labi var lasīt ar zviedru lasāmiem “kombainiem”. Neiesaku pirkt atdarinājumus, kas arī ir no sarkanas plastmasas, bet atliecot zarus par 3-4 cm, tie vairs nav atsperīgi.

“Talcinieku daļas” nosacījumi iepriekšējie – no salasītām 5 kg 1kg lasītājam, bet 4 paliek saimniecībai. Sliktākas ražas laukos attīecība var būt pat 3:1.Pašu lasītās ogas talcinieks visas var atpirkt par 2 eiro/kg, bet atsevišķās šķirnes par 1,5 eiro/kg ( tās kuras sliktāk lasāmas).

Mūsu produkcijas izstādē domājam piedāvāt arī pusfabrikātus – sariestās vai sadurstītās “Ezīša ogas”. Tās pēc sasaldēšanas dažādos veidos var izmantot mājas viesību pārsteigumiem: kompoti ar veselām ogām, ogas savā medus vai cukura sīrupā, žāvētas  saldas pusītes u.c. produkti, kuros  svarīga ogu forma. Iespējams, ka lasītājs visas savas ogas vēlas pārvest jau kā pusfabrikātu – bet šīs pasūtījums ir jāveic līdz 14 00 (Uldim 29146975).

  Tiksimies dižbrūkleņu laukos jau sākot ar 12. septembri.

Andris

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.