5. oktobrī 2013.”Skolotāju dienai” būs veltīta dziesmota Dzērveņu talkā Laugas (akači – līvu val.) purvā. Talka sāksies jau 10:00, kur telefoniski pieteikušies jau vismaz 3 skolotāju kolektīvi.
Sevišķā Programmā:
- ogu lasīšanas sacensības interesentiem… no 12:00 līdz 13:00 ) fotogēniskā un eksotiskā „priežu laukā”,
- ekskursijas uz akačiem – “laugām” un uz “Višezeru”, uz Lielo dambju sistēmu, kas ir lielākā Latvijā un tā atjaunoja nolaisto par 1,8 m “Višezeru”… no 13:00 – 14:00;
- Laumiņas vārītais harčo… no 14:30.
- sadziedāšanās lasot ogas dažādu muzikantu pavadībā no 12:00 (Aivars Tomiņš – saksofons, Jānis Veismanis, Vilis Ločmelis – improvizēs ar akordeoniem);
- sadziedāšanās pēc pusdienām vīru koru”Imanta” un „Vecie draugi” , muzikanto kopskaņās ap ugunskuriem…no 15:00
Šo latviešu seno tradīciju (kopš 13.g.s.) – ražas talkas filmēs “Eirobusiņa” grupa priekš Latvijas un Eiropas TV, tādejādi pierādot, ka Talku tradīcija tautā vēl dzīva un tikai attīstās… ( neskatoties uz ierēdņu cenšanos šos Svētkus iznīcināt ar saviem likumiem, jo līdzīgi Jāņus centās iznīcināt komunistu virsvadoņi…, bet citiem talkas saistās vien ar netīrību savākšanu pēc „Ļeņina baļķa” parauga).
Andris Špats
Raženu un priekpilnu sadziedāšanos!
Labdien.
Vai 5. oktobrī var braukt arī individuālie lasītāji kā vienmēr?
Paldies, Baiba
Kas par talku!!! Biju gan pārsteigta, izbrīnīta un arī patiesi priecīga. Visu dienu garastāvoklis mums visiem patiešām pacilāts. Prieks par skaistajām ogām, lustīgo mūziku,varenajiem koristiem un gardo zupu. Lai veiksme z\s izaugsmei, labajiem cilvēkiem, kas to visu organizēja.
Un jūs esiet un būsiet tie labākie!
Tā tik turēt!
Tā tik bija Talka, jo parasti sestdienās sabrauc 100 – 200 interesentu, bet… sestdien bija vairāk par 400 talcinieku, t.sk. aptuveni 40 bērnu!
Pieaugušie savāca vairāk par 4300 kg ogu,t.i.vismaz pa 2 grozi katram, bet daudziem bija pa 5-7 grozi ogu. Tāpēc pie ražas svēršanas izveidojās neredzēta rinda – kā pēc padomju laika deficīta! Atvainojamies par neērtībām, jo neparedzējām šādu apjomu!
Bērni jubilāres Elīnas vadībā gatavoja sev un savām māmiņām dižo ogu krelles. Kreļļu baltās ogas dienas laikā kļuva sārtas, apliecinot to dzīvīgumu.
Kā jau talkās – bija dziesmas, gan sadzīviskās akordeona un saksofona pavadībā, gan vīru koru klasiskās, jo šeit bija liela grupa no “Imantas” kora Valmierā (nākošgad braukšot daudz vairķ- tik interesanti bijis).
“Eirobusiņa” runasvīrs A.Bogustovs arī izteicās, ka ko tamlīdzīgu neesot redzējis – cik čakli un rūpīgi visa strādā idejas aizrauti.
Tālākie visi bija atbraukuši no Portugāles, Francijas un Meksikas, kuri arī stāstīja, ka tur līdzīgas tradīcijas – kopdarbs ražas novākšanā, esot maz- vairāk ģimenes līmenī.
Es kā saimnieks cerēju, ka vismaz 1 lauciņu (0,4 ha) pabeigsim, bet labi ja līdz pusei tikām… jo raža šeit ļoti laba.
Tāoēc gaidām joprojām palīgus un interesentus uzlabot savā ģimenē sadarbošanos un veselību ziemā!
Informācija ļoti laba un vērtīga, paldies!
Esmu par talkām Latvijā, vajag mums tīru zemi!
Šodien jau visu dienu notalkoju pa dārzu, tāds nogurums, ka briesmas.
Labvakar,
vai ogu talkas vēl notiks arī šajās brīvdienās vai arī odziņas ir jau visas nolasītas?
Biju mežā, viss tagad sauss manā galā, nav ko tur darīt. 🙁
Ārā tāds rudens, ka vēl varētu šādu pasākumu uzrīkot..