Talcinieku laiks jau tuvu!

SaimnieceLielais talku laiks Pētnieciskā jaunsaimniecībā „Gundegas” (Z/S „Gundegas”) sāksies 22.septembrī!

Pērn dižbrūkleņu lasītāju sev, savai ģimenei šeit pabija aptuveni 2000, kuri daudzi ziņoja, ka vairs neslimojot! Mūsu draugu skaits arvien pieaug, lūk, arī Zeme sniedz labāku ražu kā citviet.

Vieta: Laugas (akaču – no līvu v.) purvs, BĪRIŅOS, 1km uz Limbažiem, tad pa liepu aleju pa labi 1,2 km līdz auto stāvvietai. Autobusu grupām iepriekš jāpiesakās tālr28325997 –Līvija, 29856875 – Lauma – lai rezervētu stāvvietu. Nakšņošana būdiņā arī ir  jāpiesaka (līdz 8 vietas).

Laiks: parasti ogas sākam lasīt pēc rasas nožūšanas – ap 9: 30 līdz 17: 00.

Nosacījumi ir saistīti ar šķirni un ražu: talcinieks savu salasīto var atpirkt par 1 Ls/kg, bet ja nav līdzi naudiņas, tad talciniekam pienākas 1/5 no paša salasītā (parasti kartupeļu talkās lasītājam dod 1/10 daļu). Šogad ogu raža mums ir izcili laba! Taču tirgū ogas atkal trūks, tāpēc to cena ziemā būs augsta – virs 4 Ls/kg.

Piknikiem šeit ir 2 ugunskuru vietas bērzos, bet grils – jāpiesaka iepriekš. Makšķerniekiem – pa „Čakārņu gatvi” ir purva ezers ar melniem asariem atrodas 1300 m attālumā.

Mūsu produkcijas degustācijas un pirkšana –„Partizāņu” ielas veikaliņā.

Pēc talkas iznomājam laivu un jūras katamarānu Bīriņu ezerā, jo līdz romantiskam „UgunsGrēkam” pilī … šeit ir tikai 10 min. brauciens.

„Lielā TALKAS BALLE” iecerēta 22.oktobrī arīdzan kā ražas svētki. Sākums būs plkst 12 00 Laugas purvā, tad 16 00 –launags, bet 17 30 -18 00 pārcelšanās uz Talkas balli Lēdurgas TN.

Čaklākie talcinieki tiks uzaicināti, koriem ir jāpiesakās savlaicīgi devīzei:- „Ar dziesmu un smaidu PRET KRĪZI!” Talcinieku BALLĒ saglabāsim labākās idejas no iepriekšējiem pasākumiem, pieņemam jaunas idejas.

Andris Bīriņos


View Z/S „Gundegas” in a larger map

 

7 komentāru par “Talcinieku laiks jau tuvu!

 1. Aivars Legzdiņš

  Paldies, Andrim Ansim par milzīgo ieguldījumu tautas veselības, vides kultūras un sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā!
  Pētnieciskā jaunsaimniecība zs “Gundegas” rullē!

 2. Autors interesentiem

  Atbildot uz vairākiem zvaniem:
  – Pirmā lielā grupa- 50 talcinieku ir pieteikusies 25.09., kas solas aizņemt abas piknika vietas;
  – talcinieku balle notiks Lēdurgā, kas atrodas pāri purvam 7 km, turpinot purvā iebraukšanas ceļu, bet pa apkārtceļu pa asfaltu iznāks pat 20 km;
  – pērn vairāķas grupas bija no pašdarbniekiem, arī 3 skolotāju grupas, bet šogad arī tūrisma firmas solījās organizēt grupu braucienus;
  – pērnā gada dalībniekiem ziņoju, ka šogad raža būs vismaz 1,5, dažām šķirnēm pat 2 reizes lielāka;
  – jauniem dalībniekiem – grozus jānem pašiem savi līdzi, bet maisus ražas promvešanai sagādājam mēs. Zeme šeit sausa, jo ik pēc 20 m ir nosusināšanas grāvji. Pēc lietus 2-3 dienas zeme ir slapja. Pensionāri un bērni salasa parasti 20 – 60 kg, t.i. 40 – 120 litri ogas maiss.

 3. Svaigu dzērveņu saglabāšana

  Noklausījos “Kā labāk dzīvot” 16.09.11. Neizdevās sazvanīt. Vēlējos dalīties svaigu dzērveņu (savvaļas) saglabāšanā gadiem ilgi (līdz 3 g.). Dzērvenēm jābūt pilnīgi sausām un tīri pārlasītām, vienīgais ko drīkst atstāt, ja vēlas, ir sfagnu sūnas. Iepilda šādas sausas dzērvenes 3 l burkās un aizvalcē ar metāla vāciņiem. Glabā vēsā, tumšā vietā (manās mājās – garāžas bedrē vai pagrabā). Šādi sagatavotas dzērvenes saglabājas vairākus gadus nevainojami svaigas. Labāk, ja ogas ir gatavas, bet arī tādas, kam viens sāns bālgans, pakāpeniski nogatavojas un kļūst tādas kā pavasarī purvā, t.i.,pildītas ar sulu, nevis, kā rudenī lasītās, kad tās vēl ir cietas. Mans tel.:2923938

 4. Svaigu dzērveņu saglabāšana

  Noklausījos “Kā labāk dzīvot” 16.09.11. Neizdevās sazvanīt. Vēlējos dalīties svaigu dzērveņu (savvaļas) saglabāšanā gadiem ilgi (līdz 3 g.). Dzērvenēm jābūt pilnīgi sausām un tīri pārlasītām, vienīgais ko drīkst atstāt, ja vēlas, ir sfagnu sūnas. Iepilda šādas sausas dzērvenes 3 l burkās un aizvalcē ar metāla vāciņiem. Glabā vēsā, tumšā vietā (manās mājās – garāžas bedrē vai pagrabā). Šādi sagatavotas dzērvenes saglabājas vairākus gadus nevainojami svaigas. Labāk, ja ogas ir gatavas, bet arī tādas, kam viens sāns bālgans, pakāpeniski nogatavojas un kļūst tādas kā pavasarī purvā, t.i., pildītas ar sulu, nevis, kā rudenī lasītās, kad tās vēl ir cietas. Mans tel.:2923938

 5. Svaigu dzērveņu saglabāšana

  Noklausījos “Kā labāk dzīvot” 16.09.11. Neizdevās sazvanīt. Vēlējos dalīties svaigu dzērveņu (savvaļas) saglabāšanā gadiem ilgi (līdz 3 g.). Dzērvenēm jābūt pilnīgi sausām un tīri pārlasītām, vienīgais ko drīkst atstāt, ja vēlas, ir sfagnu sūnas. Iepilda šādas sausas dzērvenes 3 l burkās un aizvalcē ar metāla vāciņiem. Glabā vēsā, tumšā vietā (manās mājās – garāžas bedrē vai pagrabā). Šādi sagatavotas dzērvenes saglabājas vairākus gadus nevainojami svaigas. Labāk, ja ogas ir gatavas, bet arī tādas, kam viens sāns bālgans, pakāpeniski nogatavojas un kļūst tādas kā pavasarī purvā, t.i., pildītas ar sulu, nevis, kā rudenī lasītās, kad tās vēl ir cietas. Mans tel.:29239738

 6. Anonīms

  Vai 3-5 cilvēku kompānija ir jāpiesaka iepriekš? Vai var vienkārši 9:00 ierasties bez brīdināšanas? Vēlme tikai lasīt ogas (bez papildus izklaidēm) naudas pelnīšanas nolūkā.
  Un kāda aptuveni ir samaksa par to?

 7. Aija

  Kad šogad sākas talkošana un vai salasītās ogas varēs nopirkt par tiem pašiem nosascījumiem kā pagājušogad/ Un kāda ir raža šogad?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.