Xango – reklāmas skaļums un patiesība

Latvijas interneta lapās aktīvi izplatās reklāmas materiāli par sulu, kas it kā esot no jauna un maz pazīstama augļa – mangostāna, bet šīs sulas īpašības esot fantastiskas – palīdzot pret 40 slimībām, tā ir „visu augļu karaliene”, „ar antioksidantiem piesātināts auglis”, tā saturā esot „superoksidanti”, „ksantoni – visspēcīgākie antioksidanti”.

Kāda ir realitāte un informācija no Pasaules?

 1. Tiešām dzēriena „xango” pagatavošanai izmanto mangostāna augļa piedevas, bet to daudzums nekur reklāmās nav minēts. Visbiežāk arī ārzemju reklāmās redzams, ka „xango” dzēriena pamata sastāvā ir dažādu ogu sulas, turklāt ticami, ka atšķaidītā veidā. Loģiski, ka maz pazīstamu augli nemaz tik strauji nevar saaudzēt tik daudz, lai pietiktu izplatīšanai visā pasaulē. Parasti ārvalstu reklāmās ir xango dzēriens parādīts kā dižbrūkleņu (oxicocus macrocarpon Lindl.) un krūmu melleņu sulu kokteilis. Savukārt vairākas ASV firmas šos dzērienus pārdod kā 20% – 30% sulu atšķaidījumus, bet to varētu noskaidrot tikai izlasot tiešo informāciju. Pret dabīgo sulu dzērieniem iebildes nevarētu būt,   ja kā konservants ir izmantota dižbrūkleņu – lielogu dzērveņu sula.
 2. Noteikti un kategoriski ir iebilstams pret Latvijā radītiem nespeciālistu terminiem „superoksidanti”, „antioksidantu piesātinājums”, jo tiem nav nekāda pamata. Pirmkārt, „antioksidācijas aktivitāte” nav būtisks lielums, jo organismā antioksidanti darbojas pēc paša organisma „rīcības aktivitātes” un klāt esošo oksidantu  koncentrācijas. Otrkārt, antioksidantu saturu jeb „piesātinājumu” raksturo koncentrācija, ko Pasaulē ir pieņemts mērīt kā mkmoli/100g, kas nozīmē, ka redukcijas (oksidantu neitralizācijas) spējas ir līdzīgas ar E vitamīna  mikromoliem 100 g vielas. Šo skaitli dēvē arī par ORAC vienībām. Taču dažās publikācijās izmanto arī citas vienības, piemēram, mkmoli/litrā, kas ir 10 reizes palielināts un mkmoli/ounce, kas savukārt ir aptuveni 3,6 reizes samazināts lielums (ounce = 28,3g), salīdzinot ar standarta mērvienību mkmoli/100g.
 3. Kāda patiesībā ir dzēriena „xango” antioksidācijas spēja? ASV nav daudz sertificētu laboratoriju, kur nosaka antioksidācijas raksturojumus, bet ņemsim oficiālu ASV Zemkopības departamenta atzītas Brunsvikas laboratorijas (Brunswick Lab., USA) paziņojumu, ka plaši reklamētais „xango” antioksidantu saturs ORAC vienībās 17 000 ir kļūda, jo tāds šis skaitlis ir, ja ORAC vienības ir pārrēķinātas kā mkmoli/litrā t.i. 10 reizes palielināts. Skaidrs taču, ka 1 litrā vienmēr būs 10 reizes vairāk kādas vielas kā 100 gramos. Lūk, Brunsvikas laboratorijas zinātnieki paziņo, ka „xango” satur aptuveni 1 700 ORAC vienībās noteiktus antioksidantus (mkmoli/100g), bet ASV lietotās mērvienībās 500 – 617 ORAC/ounce. Ja mēs pieņemam, ka šis dzēriens ir gatavots no dižbrūkleņu un melleņu kompozīcijas, tad spriežot pēc antioksidantu Brunsvikas laboratorijā pamatoto raksturojumu, tad sulu atšķaidījums ūdenī varētu būt 20% – 25%.
 4. Reklāmas aģenti nekad un ne par ko nav atbildīgi, bet ir tomēr daži pārāk centīgi „salīdzinātāji”. Piemēram, kāda meitenīte raksta, ka 100g. „xango” esot ekvivalents 2 l dzērveņu sulas. Patiesībā ir pilnīgi pretēji, jo aptuveni 500 g „xango” būs tik pat daudz antioksidantu kā 100 g dižbrūkleņu (lielogu dzērveņu) sulā. Lai pilnībā nodrošinātu diennakts „normu” pēc antioksidantiem, būtu jālieto vismaz 200 g „xango”, kas pie tā cenas 25 Ls/500 g iznāk  aptuveni 10 Ls/dienā. Savukārt dižbrūklenes pietiek 20-30 g un tas izmaksātu vien aptuveni 50 sant. Te mēs redzam to reklāmas „interesi” – lielā naudas apjomā.  „Zintniekā” nesen bija publicēti Latvijā audzējamo augļu un ogu antioksidantu saturs no ASV Zemkopības dep. apstiprinātā datu apkopojuma. Labi bija redzams, ka visi ziemeļu augļi, ogas antioksidantu satura ziņā ievērojami pārspēj visus dienvidu augļus. Tas jau iepriekšējā gadsimtā bija zināms, ka vitamīnu saturs visos ziemeļnieciskos augļos, ogās ir daudz augstāks par dienvidus saldajiem augļiem un tāds ir Dabas likums, ka pati Māte –Zeme ziemeļos palīdz cilvēkam ar savu spēku. Pat salīdzinot vienas šķirnes ābolus un ķiršus no Spānijas, Francijas, Vācijas un Latvijas, izrādījās, ka vitamīnu saturs vislielākais ir Latvijā augošajos augļos un ogās (pētījumi 1970.-1980-os gados). Lūk, reklamētais dienvidu mangostānas auglis nekad nebūs ar tik augstu vitamīnu saturu kā ziemeļu augļi. Savukārt vitamīni, fenoli un citas dabīgās vielas ir galvenie, kas veido kopējo antioksidācijas spēju, ne tikai ksantoni. Ceru, ka pasniedzu visai vienkāršu  loģisku spriedumu virkni. Salīdzinot reklamēto „xango” dzēriena oficiāli atzīto antioksidantu saturu (1700 ORAC – mkmoli/100g) ar citiem augļiem, redzams, ka tas ir līdzīgs kā persikiem un mandarīniem, bet pat apelsīni jau ir spēcīgāki (1819 ORAC). Savukārt mūsu zemenes jau ir 2 reizes spēcīgākas (3577 ORAC), upenes ir 4 reizes spēcīgākas ( 7 960 ORAC), bet lielogu dzērvenes – dižbrūklenes  5,5 reizes spēcīgākas ( 9584 ORAC).
 5. Importa dzērienu izplatītāji „xango” sulu piedāvā pat par 25 -30 Ls pudelē, bet vietējā dižbrūkleņu sula un tās dabīgie fruktozes sīrupu kompozīcijas ir no zemniekiem dabūjama par 3-5 Ls/litrā un te nu tiešām paveras brīnišķīga iespēja pelnīt, jo Latvijas izplatītāji būs pirmie Eiropas pārdevēju rindā. Fruktozes sīrupi ES ir  lielā cieņā un to cena sasniedz pat 10-12 Ls/litrā! Latvijas zemnieki piedāvā vairākus brīnišķīgus kokteiļus uz dižbrūklenes pamata, jo tai ir vislabākās kompozīcijas veidošanas spējas, tādas pašas kā cidonijām, turklāt tās dabīgie konservanti ļauj pagatavot kokteiļus ilgai glabāšanai (vairāk informācijas sk. www.spats.lv , sadaļā „veikals”).

2009. gada 20. novembris    Andris Ansis Špats, zemnieks, tehnisko zinātņu doktors

22 komentāru par “Xango – reklāmas skaļums un patiesība

 1. Sandra

  1. Kompānijai XanGo ir patentēta mangost’ana augļu pilna pārstrādes un attīrīšanas recepte un ir pasaules monopols XanGo® Juice sulas ražošanai. Unikāla sulas ražošanas formula iegūta ilgstošu zinātnisku un ražošanas eksperimentu rezultātā. XanGo® Juice sulas izgatavošanai XanGo izmanto visu mangostīna augli! (augļa mīkstumu, auglenīcu, augļa sēklas un mizu).

  2. Xantontoni par ” Superantioksidantiem” tiek dēvēti savu unikālo īpašību dēļ pat Vācijas zinātniskajā literatūrā. Tas NAV Latvījā radsīts termins.

  3.Eksistē milzumdaudz pētījumi,kas veikti ar Mangostāna augli un tā sulu.
  Te neliela daļiņa,kas iztulkota latv.val.:
  ” Mangostāna zinātne un iekaisuma loma hronisku slimību gadījumā
  Lī Berensons, MD, F.A.C.P.

  Mangostāna auglim piemīt ļoti spēcīgas dabiskas pretiekaisuma īpašības, un tas satur vairāk nekā 40 dažādus antioksidantus.

  Vai jūs esat viens no tiem desmitiem miljonu ASV iedzīvotāju, kas cieš no hroniskām sāpēm un nezina, ko darīt? Vai jūs zināt par tām daudzajām slimībām, kuru pamatcēlonis ir iekaisums?

  Vēzis Iekaisums palielina anomālo šūnu izplatību un veicina to pārvēršanos par vēža šūnām.

  Sirds slimības Iekaisums ir svarīgs sirdslēkmju un trieku cēlonis.

  Alcheimera slimība Iekaisums sagrauj nervu šūnas.

  Diabēts Iekaisums veicina insulīna rezistenci, neļaujot insulīnam pienācīgi funkcionēt.

  Alerģijas un astma Hronisks iekaisums ir saistīts ar plaušu alerģijām un astmu.

  Artrīts un autoimūnās slimības Iekaisums ietekmē locītavas un citus audus

  Ksantonu efekts

  Mangostāns satur vairāk nekā 40 dažādus ksantonu antioksidantus, kā arī katehīnus, kas atrodami zaļajā tējā un proantocianidīnus, polisaharīdus un polifenolus.

  Mangostānu no visiem citiem antioksidantiem atšķir tieši 40+ spēcīgie ksantoni. Katram ksantonam piemīt savas īpašības. Mangostāns daudzējādā ziņā veicina veselību, pateicoties antioksidantu unikālajai iedarbībai.

  • Pasargā sirdi
  • Antidepresants
  • Pretartrīta un pretosteoporozes iedarbība.
  • Antibakteriāla un antivīrusu iedarbība.
  • Pretdarbojas Alcheimera slimībai.
  • Pretsēnīšu un prettuberkulozes iedarbība.
  • Aizkavē novecošanu.
  • Palīdz ķermenim samazināt sāpes.

  Dabiska pretiekaisuma iedarbība

  Jau vairāk nekā 100 gadus zinātnieki ir pētījuši mangostāna un ksantonu īpašības. 1995. gadā pensijā aizgājušais Dr. Džeims Djūks (tad vēl nebija parādījusies pirmā komerciāli pieejamā mangostāna sula) ir viens no ievērojamākajiem Amerikas etnobotāniķiem. Viņš ir nostrādājis 35 gadus USDA un Merilendas Universitātē. Viens no viņa ievērojamākajiem sasniegumiem ir apjomīgā fitoķīmisko un botānisko vielu datubāze, kas tagad ir labi pazīstama arī interneta vidē. Šajā sarakstā norādītas 138 mangostāna īpašības, kas pamatotas ar zinātniskiem pētījumiem.

  Tradicionālā pieeja iekaisumu un sāpju novēršanai ir pretiekaisuma zāļu, piemēram, aspirīns, ibuprofēns un naproksēns, un COX-2 inhibitoru, piemēram, Vioxx un Celebrex, izmantošana. Šīm cilvēka radītajām zālēm ir smagas blaknes, t.sk. čūlas, asiņošanas problēmas, bet cilvēka radītie COX-2 inhibitori palielina sirdslēkmju risku.

  Tiek lēsts, ka vairāk nekā 50 miljonu cilvēku lieto aspirīnu kā pretiekaisuma zāles, jo tas saudzē sirdi. Lielākais risks, kas saistīts ar pretiekaisuma zālēm (arī ar aspirīnu), ir asiņošanas risks. Apsekojot 18,820 hospitalizētu pacientu, izrādījās, ka 1225 bija nonākuši slimnīcā, jo organisms negatīvi reaģējis uz zālēm.

  Farmaceitisko zāļu blakus efektu dēļ katru gadu mirst 350,000 cilvēku – tas ir 3. galvenais nāves cēlonis (skaita ziņā pielīdzināms 3 aviolaineru katrastrofām ik dienas).

  Zinātniski pētījumi ir pierādījuši, ka mangostāna sulai piemīt spēcīgas dabiskas pretiekaisuma (dabisks COX-2 inhibitors) īpašības bez blakus efektiem.

  Mangostāna sula ir vienīgais tirgū pieejamais dabiskais COX-2 inhibitors.

  Drošība: Tika veikts toksiskuma pētījums, izmantojot žurkas, kam deva oriģinālo mangostāna sulu (līdzvērtīga 5 pudelēm dienā). Žurkas bija veselīgas.

  Negatīva reakcija uz aspirīnu

  Ir konstatēts, ka mazo devu aspirīns ir vienas no zālēm, kas visbiežāk izsauc negatīvu reakciju, turklāt tas saistīts ar 18% hospitalizācijas gadījumu un 61% letālo iznākumu. Veicot pētījumu par sievietes veselību, tika konstatēts, ka, pat lietojot 100 mg aspirīnu ir pārdienas, palielinājās asiņošanas risks.

  Atsauces uz zinātnieku pētījumiem par mangostānu

  Iekaisuma pētījumi:

  Inhibition of cyclooxygenase and prostaglandin E2 synthesis by gamma-mangosdtin, a xanthine derivative. In mangosteen, in C6 tat glioma cells Keigo Nakatania, Norimichi Nakahatab, Tsutamu Arakawac, Hideyuki Yasudac and Yasushi Ohizumia Biochem Pharmacol, 2002 Jan I:63 (l):73-9

  Daudzus gadus mangostāna augļa (Garcinia mangostana) mīkstumu Dienvidaustrumāzijā izmanto kā ārstniecības līdzekli ādas infekciju, ievainojumu un caurejas ārstēšanā. Ir pētītas ksantona gamma mangostīna īpašības, konstatējot, ka tam piemīt COX-2 inhibitora un spēcīga prostaglandīna E2 (PGE2) izdalīšanas inhibitora iedarbība.

  Inhibitions of histamine release & prostaglandin E2 synthesis by mangosteen, a Thai medical plant, Nakatani K, Atsumi M, Akatawa T, Oosawa K, Shimara S, Nakahata N, Ohizumi Y, Biol Pharma Bull. 2002 Sep. 25 (9) l 137-41.

  Pētnieki konstatēja, ka mangostāna auglis lielā mērā kavē histamīna izdalīšanu un prostaglandīna E2 sintēzi. Tam ir liela nozīme alerģiju novēršanā.

  Histaminergic and serotonergic receptor blocking substances from the medicinal plant Garcinia mangostana. Chairungsrilerd N, Futukawa K, Ohca T, Nozoc S, Ohizund Y, Planta Med. 1996 Oct. 62(5):471-2

  Tika konstatēts, ka alfa un gamma mangostīns attiecīgi darbojas kā histamīnerģisku un serotonoerģisku receptoru bloķēšanas aģents. Tas ir, tie spēj novērst alerģijas un iekaisumu.

  Vēzis un hematoloģiskie (asins) traucējumi

  Garcinone E, xanthone derivative, has potent cytoxic effect against hepatocellular carcinoma cell line. Ho CK, Huang YI, Chen CC: Planta Med. 6S (11):975-2, 2002

  Pētnieki uz 14 dažādām cilvēka aknu vēža šūnām un plaušu un kuņģa vēža šūnām testēja 6 ksantonus, kas atrodami Garcinia mangostana auglī. Viņi konstatēja, ka garcinons E labāk apstādina audzēja augšanu nekā parastās ķīmiskās terapijas zāles (Metotrexate, Vincristine, 5-FU, Cisplatinum, Mitoxantrone), bet tā iedarbība ir vājāka par Taxol. Citāts: „Atšķirībā no citām pretvēža zālēm, piemēram, Metotrexate un Vincristine, garcinona E iedarbība uz dažādām vēža šūnu rindām nav atšķirīga, un tas var pilnībā iznīcināt mērķa šūnas… Garcinonam E vajadzētu būt efektīvākam par Metotrexate, Vincristine, 5-FU un Cisplatinum, tādējādi tas ir potenciāli efektīvāks par dažiem no šobrīd komerciāli pieejamajiem antineoplastikas aģentiem.”

  Antiproliferation, antioxidation and induction of apoptosis by Garcinia mangostana (mangosteen) on SKBR3 human breast cancer cell line P. Moongkarndi, N. Kosema, S. Kadungkab, O. Luanratanac, N. Pomgpanc and N. Neungtond Journal of Ethnopharamacology Volume 90, Issue I. Jan 2004, Pgs 161-166

  Viņi konstatēja, ka mangostāna augļa ekstrakts kavē krūts vēža šūnu augšanu. Viņi arī pierādīja, ka ekstraktam piemīt spēcīgas antioksidanta un vēža šūnu iznīcināšanas īpašības.

  Induction of apoprosis by xanthones from mangosteen in human leukemia cell lines, Marsumoto K, Akao Y, Kobayashi E, Ohguchi K fro T, Tanaka T, Iinuma M, Nozawa Y, J Nat Prod 2003 Aug 6698):11124-7

  Viņi pētīja sešu ksantonu iedarbību uz cilvēka leikēmijas šūnu rindas HL60 augšanu. Alfa-mangostīnam piemīt visspēcīgākā vēža šūnu iznīcināšanas iedarbība.

  Alpha-mangostin inducēs Ca (2+)-ATPase-dependent apoptosis via mitochondrial pathway in PC12 cells. Sato A, Fujiwata H, Oku H, Ishiguto K, Ohizumi Y J Pharmacol Sci, 2004 May:95(1):33-40…

  Alfa mangostīnam ir visspēcīgākā vēža šūnu iznīcināšanas iedarbība.

  Xanthones as inhibitors of growth of human cancer cell lines and their effects on the proliferation of human lymphocytes in vitro. Pedro M. Cerqueira F, Sousa ME, Nascimento MS, Pinto M Biorg Med Chem. 2002 Dec;10(12):3725-30

  Šis pētījums pierādīja inhibitora iedarbību uz trīs cilvēka vēža šūnu rindu (krūts vēzis, nieru vēzis, melanoma) augšanu.

  Antiplatelets activity of some xanthone derivatives. Rajtar G, Zolkowska D, Kleinrock Z, Marona H Acta Pol Pharm. 1999 Jul-Aug: 56(4):319-24

  Pētnieki pētīja 12 ksantonu atvasinājumu savienojumu iedarbību uz trombocītu agregāciju. Viņi konstatēja, ka pieci no tiem kavē trombu veidošanos.

  Sirds slimības, holesterīns, augsts asinsspiediens un diabēta pētījumi

  High-Sensitivity C-Reactive Protein”A Novel and Promising Marker of Coronoary Heart Disease By Nader, Rifai & Paul M. Ridker Clinical Chemistry 47:4030411, 2001 Major review of CRP in heart dis & cancer

  Inhibition of lipoprotein oxidation by prenylated xanthones derived from mangostin. Mahahusarakam W, Proudfoot J, TaylorW, Crofi K Free Radic Res. 2000 Nov:33(5):643-59

  Oksidēšanās nodarītajam kaitējumam ir būtiska loma sirds un asinsvadu un citu hronisku slimību gadījumā. Viņi jau iepriekš ir pierādījuši, ka ksantons mangostīns var kavēt LDL (zema blīvuma lipoproteīns jeb sliktais holesterīns) oksidēšanos. Pētnieki pētījuši vairākus ksantonu atvasinātos savienojumus un konstatējuši, ka tiem piemīt labāka antioksidantu iedarbība. Piezīme: Ja var novērst vai aizkavēt LDL holesterīna oksidēšanos, tad LDL holesterīns nevar kaitēt un izraisīt sirds slimības.

  Mangostin inhibits the oxidative modification of human low density lipoprotein. Williams P, Ongsakul M, Proudfoot J, Croft K, Beilin L, Free Radical Res. 1995 Aug 23(2):175-84
  Viņi secināja, ka mangostīns piesaista brīvos radikāļus un pasargā LDL no oksidēšanās kaitējuma in vitro sistēmā. Citiem vārdiem sakot, tas ir spēcīgs antioksidants.

  Relationship between protective effect of xanthone on endothelial cells and enedogenom nitric oxide synthase inhibitors Jiang DJ, Ha GY, Jiang JL, Xiang HL, Deng HW, Li YJ Bioorg Med Chem 003 No. 17:11(23):5171-7

  Ksantonu aizsargātās endoteliālās šūnas kavēja monocītu palielinātu piesaisti endoteliālajām šūnām, ko inducē oksidēts LDL. Tas ir svarīgi, lai novērstu trombu veidošanos, secīgu artēriju aizsērēšanu un sirds slimības.

  Antihyperstensive and vasorelaxing activities of synthetic xanthone derivatives, Wang LW, Kang JI, Chen IJ, Teng CM, Lin CN, Bioorg Med. Chem., 2002 Mar.10(3):567-72

  Izmēģinājumos ar anestezētām žurkām tika konstatēts, ka visiem testētajiem savienojumiem piemīt efektīva asinsspiediena pazemināšanas iedarbība.

  Antidiabetic activity of xanthone compound, mangiferin. Miuta T, Ichiki H, Hashimoto L, Iwamoto N, Kato M, Kubo M, Ishihata E, Ishida T, Tanigawa K, Suzuka Phytomedicine 2001 Mar:8(2):85-7

  Mangiferīns (ksantons) pazemināja glikozes (cukura) līmeni asinīs pelēm ar II. tipa diabētu, un, iespējams, tā pretdiabēta iedarbība izpaužas kā insulīna rezistences pazemināšana.

  /nesalasāms/

  Viņi konstatēja, ka vairākiem ksantonu atvasinātajiem savienojumiem piemīt antitrombu iedarbība.

  Protecting women’s hearts: An interview with Mayo Clinic speciālist: Excellent practical review – approach prevention in heart disease /nesalasāms/

  (4) Randomised trial of Low Dpse As[irin in Primary Prevention of Cardiovascular Disease – Ridker, PM, Cook NR, NEJM 2005:352:1293-1304 Mangosteen Annotated Research References continued

  Infekcijas

  Antibacterial activity of xanthones from guttiferareous plants against methicillin-resistant St.aureus. Iinuma M, Tosa H, Tanaka T, Asai F, Kobayashi Y, Shimano R, Miuaychi K.J Pharan Pharmacol. 1996 Aug:48(8):861-5

  Tika konstatēts, ka Garcinia mangostana ekstraktiem piemīt inhibitora in-vitro iedarbība gan pret meticilīnrezistento, gan meticilīnsensistīvo Staphylococus aureus (kas lielā mērā izraisa antibiotiku rezistenci).

  Alpha mangostin vs Vancomycin resistant Enterococci (VRE) March 2005. Dharmaratne H.R.W. Phytomedicine: International Journal of Phytherapy & Phytopharmacology:3/1/2005

  Alfa-mangostīns, ko iegūst no Garcinia mangostana L. augļkopas mizas, aktīvi pretdarbojas vankomicīnrezsistentajam Enterococci (VRE) un meticilīnrezistentajam Staphylococcus aureus (MRSA). Mūsu pētījumi parādīja sinerģiju starp alfa mangostīnu un gentamicīnu un pret vankomicīnrezsistento Enterococci, un starp [alfa] mangostīnu un vancomicīna hidrohlorīdu (VCM) pret MRSA, kā arī daļēju sinerģiju starp [alfa] mangostīnu un komerciāli pieejamajām antibiotikām, piemēram, ampicilīnu un minociklīnu. Antibiotiku rezistence ir milzīga veselības aprūpes problēma visā pasaulē, un alfa mangostīns piemīt milzīgs problēmas risinājuma potenciāls.

  Antimycobacterial activity of Prenylated Xanthones from Fruits of Garcinia mangostana S. Suksamram, N Suwannapoch, W. Phakhodee, J Thanuhiranlect, P. Ratananukul, N. Chimmon, & A Suksamnarne Chem. Pharm. Bull 51(7) 857-859 (2003)

  Pētījumi parādīja, ka alfa un beta mangostīnam un garcinonam B piemīt spēcīga inhibitora iedarbība attiecībā uz Mycobacterium tuberculosis (TB).

  Plant-derived leading compounds for chemothraphy of (HIV) infection, /nesalasāms/ AJ, De Bryne T, Apers S, Pieters L.A. Planta Med. 1998 Mar.64(2):97-109

  Tika konstatēts, ka ksantons mangostīns var kavēt HIV (AIDS vīrusa) replikācijas ciklu.

  Active constituents against HIV-1 protease from Garcinia mangostana. Chem SX, Wan M, Luh BN Planta Med. 1996 Aug.62(4):381-2

  Tika konstatēts, ka Garcinia mangostana ekstraktam piemīt spēcīga inhibitora iedarbība attiecībā uz HIV-1 proteāzi (AIDS vīrusu), kas ietekmē HIV replikāciju.

  Xanthones as antimalarial aģents: studies of a possible mode of action. Ignarushechenko MV, Winter RW, Bachinger HP, Hinrichs DJ, Riscoe MK.(Portland, Oregon) FEBS Lett. 1997 Ju2:409(1):67-73

  Pētījumi pierādīja, ka pētītajiem ksantoniem piemīt spēcīga pretmalārijas iedarbība.

  Smadzeņu un neiroloģiskie traucējumi

  Synthesis and anticonvulsant effects of some aminoalkanolic derivatives of xanthine. Marona H. Pharmazie 1998 Oct.53(10):672-6

  Pētnieki pētīja ksantonu atvasināto savienojumu pretkonvulsiju iedarbību. Tika konstatēts, ka vairāki ksantonu atvasinātie savienojumi ir aktīvi pretkonvulsiju testos.

  Citas atsauces

  Citas atsauces ir atrodamas doktoru Templmena un Mortona pētījumos par mangostānu un ksantoniem (viņi ir pasaulē atzīti mangostāna pētnieki).

  – Mangosteen – The X Factor DVD (classroom) by Frederick Templeman, MD & David Morton, PhD

  – Mangosteen – The Gift Your Body Deserves by Fredrick Templeman, MD

  – Tame the Flame – Mangosteen’s Remedy for Chronic Disease by Sam Walters, ND

  – Alternative Medicine in a Bottle by Les Berenson, MD, FACE

  Šīs grāmatas, CD un DVD ir pieejami internetā http://www.mangosteetools.com vai pa tel. 888-461-7090

  Pajautājiet cilvēkam, kas jums iedeva šo literatūru, par mangostāna sulu. Tajā apvienota visa mangostāna augļa biezenis un citas dabiskas augļu sulas (nesatur cukuru).

  Vairumam cilvēku ir iekaisušas artērijas!

  Nav nekādu simptomu, piemēram, sāpju, tāpēc mūs nekas nemudina cīnīties ar šo „kluso slimību”. Ārsti ne vienmēr veic profilaktiskās pārbaudes un gaida, kad jūs pie viņiem nonāksiet ar sirdslēkmi vai trieku.

  Mangostāns un C-reaktīvais proteīns

  Braiemas Kardioloģijas nodaļas vadītājs un Bostonas Sieviešu slimnīcas ārsts Pīters Libijs uzskata, ka iekaisuma laukumi, nevis aizsērējušas artērijas izraisa 70% no visiem sirdslēkmju gadījumiem. Tas nozīmē, ka tad, kad pamanīsiet pirmo artēriju sašaurinājumu, hroniskā iekaisuma izraisītā slimība jau būs izplatījusies visur. Tas izskaidro, kāpēc pacienti pēc ārstēšanās atkal atgriežas ar atkārtotām sirdslēkmēm un citām problēmām.

  CRP (C-reaktīvais proteīns) ir vienkāršs asins tests, kas mēra artēriju iekaisuma indeksu. Palielinoties iekaisumam, palielinās CRP (normāls CRP = 0,2 mg/L). Pusmūža vīriešiem, kam CRP ir lielāks nekā 3,0 mg/L, ir trīs reizes lielāka iespēja pieredzēt sirdslēkmi tuvāko sešu gadu laikā nekā vīriešiem, kam ir normāls CRP līmenis. Eksperti uzskata, ka CRP 3,0 mg/L vai lielāks trīskāršo sirdslēkmju risku. Cilvēkiem, kam CRP ir mazāks par 0,5 mg/L, reti novērojamas sirdslēkmes.

  Klīvlendas Kardioloģijas nodaļas priekšsēdētājs Stīvs Nisens norāda, ka artērijas var apiet, bet, ja neapturēs slimības progresēšanu, laika gaitā iekaisums vērsīsies plašumā. Viņš uzskata, ka ir jāaptur iekaisums.

  Viņš arī norāda, ka zāles, ko izmantojam CRP samazināšanai, ir tās pašas zāles, ko izmantojām holesterīna pazemināšanai. Viņš uzsver, ka mēs domājām, ka zāles tikai pazemina holesterīnu, bet tagad mēs zinām, ka, jo vairāk pazemina CRP, jo vairāk samazinās iekaisums un līdz ar to arī letāla iznākuma, sirdslēkmes un triekas varbūtība.

  Soltleiksitijas, Jūtas Štats, ģimenes ārsts Vons Džonsons veica vienkāršu pētījumu, izmeklējot 47 pacientus, kam bija paaugstināts C-reaktīvais proteīns. Viņš viņiem reizi dienā deva 2 unces mangostāna sulas. Netika veikta nekāda cita iejaukšanās vai izmaiņas. Pēc viena mēneša 38 pacienti atgriezās (9 neatgriezās).

  Tikai viena mēneša laikā visu 38 pacientu ievērojami paaugstinātais CRP bija atgriezies normālā līmenī, lietojot mangostāna sulu!

  Šajā tabulā parādīti tipiski rezultāti:

  Paraugs # Sākotnējais CRP līmenis CRP līmenis pēc 30 dienām
  1 55,0 mg/L 2,7 mg/L
  2 26.0 mg/L 1,3 mg/L
  3 12.6 mg/L 1,8 mg/L
  4 8,4 mg/L 2,2 mg/L
  5 6,8 mg/L 1,1 mg/L

  Šie 5 paraugi izvēlēti tāpēc, ka pēc testa mēneša katrs no šiem cilvēkiem pārtrauca lietot sākotnējo mangostāna produktu un izvēlējās „citus” mangostāna produktus. Visiem pieciem CRP līmenis atkal sasniedza riska līmeni pēc tam, kad viņi bija lietojuši citus mangostāna produktus, kas parasti satur ekstraktus. Džonsons pēc tam katram no šiem pacientiem atkal deva sākotnējo mangostāna sulu, un visiem pacientiem samazinājās CRP līmenis. Džonsons atzina, ka visi mangostāna uztura bagātinātāji nav vienādi.

  Kāpēc lietot uztura bagātinātāju, ja „jūtaties vesels” vai ja simptomi nepazūd?

  1. fāze. Slimība ir, bet to nevar diagnosticēt (piemēram, pat 3 gadus veciem bērniem ir novērota sirds slimība).
  2. fāze. Ja meklē, var konstatēt fizioloģiskas anomālijas, taču NAV simptomu.
  3. fāze. Beidzot parādās simptomi. Šajā brīdī vairums cilvēku dodas pie ārsta.
  4. fāze. Nav salasāms

  Vai sākat saprast, ka, slimībai progresējot, simptomu var nebūt gadiem?

  Mangostāna sula ir lieliska iespēja, lai jūs varētu iejaukties un varbūt novērst slimību vai pat apturēt tās progresu.

  Kas ir brīvo radikāļu nodarītais kaitējums, hronisks iekaisums un kā tie ir saistīti?

  Brīvo radikāļu nodarītais kaitējums un hronisks iekaisums kopā veido apburto loku, kas izraisa daudzas slimības. Brīvie radikāļi ir nestabilas molekulas, kas piesaista elektronus no citām normālām, veselīgām šūnām, lai stabilizētos. Brīvie radikāļi uzbrūk veselīgām šūnām visā ķermenī (slēpts process) visas diennakts garumā, kaitējot orgāniem, citām šūnām un pat DNS.

  Ksantoni palēnina brīvo radikāļu kaitējumu, ko tie nodara 10 triljoniem šūnu mūsu ķermenī, un tiem NAV zināmu blakņu.

  Iekaisums ir imūnsistēmas aizsardzības galvenā sastāvdaļa. Mēs nevaram dzīvot ar to un nevaram arī dzīvot bez tā. Pastāvīgi, atkārtoti uzbrukumi mūsu imūnsistēmai, piemēram, neveselīga pārtika, cigaretes, pārāk liels holesterīna daudzums, STRESS u.c., rada hronisku iekaisumu, kas gail kā dzirkstele krāsns dibenā, līdz pēkšņi katliņš sāk vārīties. Aplūkosim dažus no galvenajiem slimību un nāves cēloņiem.

  1. Vēža mazināšana, izmantojot pretiekaisuma līdzekļus:

  Ir tieša saikne starp noteiktiem vēža veidiem un iekaisumu. Samazinot iekaisumu, sievietes var samazināt krūts vēža risku.

  Sieviešu veselības pētījuma ietvaros 72 242 sievietes vecumā no 50-79 gadiem dzēra pretiekaisuma zāles tikai divas reizes nedēļā, samazinot krūts vēža risku par 21-28% 5-9 gadu periodā. (Mazo devu aspirīns un tailenols nedeva nekādu efektu.). Ja pretiekaisuma zāles lietoja vairāk nekā divas reizes nedēļā, tika novērotas potenciālas blaknes.

  Ja pretiekaisuma zāļu lietošana divas reizes nedēļā var samazināt sievietes krūts vēža risku, kas varētu notikt, ja sieviete divas reizes dienā, nevis divas reizes nedēļā lietotu dabisku pretiekaisuma līdzekli?

  UCSF bioloģe-vēža pētniece Līza Kusēna norāda, ka cilvēki, kas slimo ar hroniskām zarnu iekaisuma slimībām, ir pakļauti milzīgam resnās zarnas vēža riskam. Citi iekaisumi, kas saistīti ar vēzi, ietver cigarešu dūmus plaušās, pastāvīgas infekcijas, piemēram, C hepatītu aknās, un hroniskas grēmas, ko izraisa reflux esophogitis.

  2. Iekaisuma saistība ar sirds slimībām un trieku:

  ASV katru gadu tiek novērotas 700 000 jaunu sirdslēkmju, 500 000 atkārtotu sirdslēkmju un 175 000 bezsimptomu pirmo sirdslēkmju un trieku. Pusei no cilvēkiem, kam ir sirdslēkmes, ir normāls holesterīna līmenis.

  Iekaisums ir sirds slimību un sirdslēkmju pamatcēlonis. Pirms vairākiem gadiem lielākā daļa uzskatīja, ka sirds slimības izraisa holesterīna uzkrāšanās uz vainagartēriju sieniņām. Tagad mēs zinām, ka šīs holesterīna nogulsnes veicina brīvo radikāļu nodarīto kaitējumu, kas rada hronisku iekaisumu aizsprostotajās artērijās.

  Veidojoties hroniskam iekaisumam, artēriju sieniņas tiek stumtas uz āru; ar laiku trombi kļūst nestabili, var atrauties un izraisīt sirdslēkmi (sirdī) vai trieku (smadzenēs), kas var būt par pēkšņas nāves iemeslu.

  Daudzi no „trombiem”, kas aizsprosto artērijas, faktiski ir pavisam mazi, un iekaisums palielina to apmērus, radot to masīvu sablīvēšanos, kas mazina asins piegādi sirds artērijām.

  Pusei no cilvēkiem, kam ir sirdslēkmes, ir normāls holesterīna līmenis. Daudzi pētnieki atzīst, ka hronisks iekaisums var radīt lielāku sirdslēkmes vai triekas risku nekā smēķēšana vai holesterīns.

  Papildus apsvērumi

  Dr. Gregs Kouls (UCLA) norāda, ka palīdz arī diēta, kas ir bagāta ar augļiem un dārzeņiem.

  Viņš ir pētījis kurkumīnu, ko iegūst no karija garšvielas turmerika, un ir konstatējis, ka tas ir dabisks COX-2 inhibitors. Viņš uzskata to par drošāku nekā Vioxx. Zāles parasti bloķē kādu vienu lietu, ievērojami samazinot tās aktivitāti. Kols uzskata, ka dabiski pretiekaisuma līdzekļi ietekmē vairākus iekaisuma savienojumus. Viņš norāda, ka drošība un efektivitāte būs lielāka, ja samazināsiet piecus iekaisuma veicinātājus par 30%, nevis samazinot vienu iekaisuma veicinātāju par 100%. Dr. Koula galvenā doma ir, ka dabiski pretiekaisuma līdzekļi ir drošāki un arī ļoti efektīvi, jo to iedarbība ir daudzpusīga.

  Secinājums

  Ir sagaidāms, ka tuvākajos gados 50 biljonu vērtais pretiekaisuma/ analgētisko līdzekļu tirgus kļūs 108 biljonus vērts. New York Times uzskata, ka paies vairāki gadi, pirms tiks atrasts drošs risinājums – TAČU MUMS JAU IR POTENCIĀLI DROŠS RISINĀJUMS, BEZ BLAKNĒM UN NEGATĪVAS MIJIEDARBĪBAS AR ZĀLĒM!”

  Arī Latvijā IR veikta Xango sulas
  (bez mizas,kas ir tās sastāvā) testēšana labaratorijā.
  Rezultāts:
  kopējie Antioksidanti
  Xango sula bez biezumiem – 23 mkmoli/L
  (tieši mangostāna augļa miza satur Xantonus,tā kā biezumos antioksidantu daudzums netika pārbaudīts,pieļauju,ka rādītājs butu daudz augstāks)
  kur salidzinājumam veikti ari citi mērījumi:
  Dzerveņu ogas – 17mkmoli/L
  Vīnogas – 8,2 mkmoli/L
  Citroni – 5,2 mkmoli/L
  Apelsīni – 5,6 mkmoli/L

  4. Xango lieto uzturā 30 – 90 ml dienā.
  Ar vienu pudeli pietiek 7 – 10 dienām.
  Arī Latvijā neviens nav spiests pirkt sulu no izplatītājiem,jo jebkurš var kļūt par Firmas klientu un pasūtot tieši no Firmas, jums 1kaste(4pudeles) izmaksās 115euro (~81Ls,tas ir – 20,25Ls par pudeli)

  5. Vēl pāaris tulkojumi:
  “Papildus apsvērumi

  Dr. Gregs Kouls (UCLA) norāda, ka palīdz arī diēta, kas ir bagāta ar augļiem un dārzeņiem.

  Viņš ir pētījis kurkumīnu, ko iegūst no karija garšvielas turmerika, un ir konstatējis, ka tas ir dabisks COX-2 inhibitors. Viņš uzskata to par drošāku nekā Vioxx. Zāles parasti bloķē kādu vienu lietu, ievērojami samazinot tās aktivitāti. Kols uzskata, ka dabiski pretiekaisuma līdzekļi ietekmē vairākus iekaisuma savienojumus. Viņš norāda, ka drošība un efektivitāte būs lielāka, ja samazināsiet piecus iekaisuma veicinātājus par 30%, nevis samazinot vienu iekaisuma veicinātāju par 100%. Dr. Koula galvenā doma ir, ka dabiski pretiekaisuma līdzekļi ir drošāki un arī ļoti efektīvi, jo to iedarbība ir daudzpusīga.

  Secinājums

  Ir sagaidāms, ka tuvākajos gados 50 biljonu vērtais pretiekaisuma/ analgētisko līdzekļu tirgus kļūs 108 biljonus vērts. New York Times uzskata, ka paies vairāki gadi, pirms tiks atrasts drošs risinājums – TAČU MUMS JAU IR POTENCIĀLI DROŠS RISINĀJUMS, BEZ BLAKNĒM UN NEGATĪVAS MIJIEDARBĪBAS AR ZĀLĒM!

  PAT JA SIMPTOMI UZREIZ NEPAZŪD, VAJADZĒTU TURPINĀT lietot mangostāna sulu, lai potenciāli novērstu hronisku iekaisumu un stiprinātu sava organisma aizsargspējas.

  Samazinot iekaisumu, vīrieši un sievietes var potenciāli samazināt savu risku saslimt ar daudzām hroniskām slimībām, kas saistītas ar novecošanu un ko izraisa brīvo radikāļu nodarītais kaitējums un hronisks iekaisums.

  Citiem vārdiem sakot, pat ja uzreiz neredzēsiet vai nesajutīsiet atšķirību, šūnu līmenī var klusi noritēt citas ļaundabīgas pārmaiņas, tāpēc varat nesajust iekaisumu.

  Mangostāna auglim piemīt ļoti spēcīgas DABISKAS pretiekaisuma īpašības.

  Lietojiet mangostāna sulu vismaz 2-3 mēnešus.

  Kāpēc gan būtu jādzer zāles, ja pārtika vai augļu sula var dot tādus pašus vai pat labākus rezultātus? Ksantonu antioksidējošā iedarbība var ilgt mēnešiem vai pat gadiem, lai ķermenis atgūtu normālu veselīgu stāvokli. Esiet pacietīgi! Bērni un vecāki cilvēki, kam nepatīk rīt tabletes, var dzert mangostāna sulu. Ir labi lietot uztura bagātinātāju, kam nav blakņu un kontrindikāciju.

  Veselības žurnāls

  Mangostāns – „karalisks” auglis

  Mangostāna sula ir revolucionārs jaunums, kas gatavots no visa mangostāna augļa biezeņa. Lai gan šis auglis ir nezināms lielākajai daļai cilvēku, kas dzīvo mērenajā Rietumu puslodē, Dienvidaustrumāzijas tropiskās valstis vērtē šo augli augstāk par visiem pārējiem. Faktiski, tajā pasaules daļā to bieži dēvē par „augļu karalieni” vai „dievu augli”. Kāpēc gan šis noslēpumainais auglis ir izpelnījies tādas „karaliskas” uzslavas un apbrīnu?

  Tūkstošiem gadu mangostāns ir ticis godāts Dienvidaustrumāzijā, pateicoties tā nozīmei šo tautu senajā medicīnā. Dabas dziednieki to tradicionāli izmantojuši, lai palīdzētu cīnīties pret infekcijām, kontrolētu drudzi un palīdzētu tikt galā ar daudzām citām veselības problēmām.

  Gatavam auglim ir unikāls un neparasts izskats. Tas ir aptuveni mandarīna lieluma auglis ar tumšu purpurkrāsas mizu, kas ir bieza un stingra. Šajā aizsargslānī slēpjas sniegbalts auglis, kas sadalīts daiviņās, tāpat kā apelsīns.

  Mangostāna mīkstuma garša ir smalka, unikāla, salda un maiga, kas patīk vairumam cilvēku. Taču mangostāns ir ļoti vārīgs auglis, ko ir diezgan grūti transportēt, tāpēc daudzi cilvēki visā pasaulē nevar baudīt tā piedāvātos labumus.

  Mūsdienu zinātne ir pētījusi mangostāna labvēlīgos savienojumus, un vislielāko zinātnieku uzmanību ir izpelnījušies ksantoni. Ksantoni ir bioloģiski aktīvas, dabiskas ķīmiskās vielas, kas atrodamas tikai dažos tropiskajos augļos. Tie ir spēcīgi antioksidanti, kas labvēlīgi ietekmē veselību. Mangostānā atrodami vairāk nekā 36 ksantoni, divi no kuriem (alfa mangostīns un gamma mangostīns) pēdējā laikā ir plaši pētīti.

  Laboratorijas eksperimentu rezultāti rāda, ka mangostāna augā atrodamie ksantoni aktīvi cīnās pret iekaisumiem, baktērijām, sēnīti, histamīnu (kas izraisa alerģijas) un, cita starpā, vēzi. Viens no zinātnieku atklājumiem ir, ka ksantoni kavē zemā blīvuma lipoproteīna (LDL) oksidēšanos. Oksidēts LDL ir viens no arterosklerozes un sirds slimību pamatcēloņiem.

  Mangostāns ir lielākais zināmais šo ksantonu avots, un tikai nesen šis auglis ir kļuvis komerciāli pieejams Ziemeļamerikā. Tā sulas iepildīšana pudelēs un iekonservēšana tagad ļauj katram izbaudīt mangostāna ārstniecisko spēku. Izplatoties visā pasaulē, šī saldā sula palīdz tūkstošiem cilvēku.

  „Pavisam unikāls”
  Pacientu liecības par tā efektivitāti
  Dr. Sems Volterss

  Es esmu naturopātijas ārsts un esmu ieguvis bioloģijas maģistra grādu (specializācija – cilvēku barības vielas). Vairāk nekā 30 gadu garumā esmu veidojis produktus uzņēmumiem, tostarp arī NASA astronautu kosmosa centram, farmaceitiskiem uzņēmumiem un citiem barības vielu ražotājuzņēmumiem. Es vienmēr esmu meklējis jaunus produktus un jaunus uzņēmumus, kam piemīt kaut kas atšķirīgs. Mangostāna sula ir pavisam unikāla, es esmu to ilgi un pamatīgi pētījis.

  Ja jūs zinātu to, ko zinu es, jūs nekad neizietu no mājas bez mangostāna sulas. Antioksidanti ir slimību ārstēšanas īstā nākotne. Daudzi mūsdienu medikamenti joprojām tiek atvasināti no dabiskām sastāvdaļām. Mangostānam piemīt daudz dabisku ārstniecisku īpašību, un to efektivitāti pierāda ne tikai empīriski pierādījumi. Medicīnas fakultātes visā pasaulē ir veikušas pētījumus, kas pierāda, ka mangostānā atrodami elementi, kas tiešām palīdz ārstēt daudzas no mūsdienās sastopamajām slimībām.

  Pašreizējās prognozes rāda, ka Amerikā katrs ceturtais cilvēks saslims ar vēzi un katrs piektais no tā nomirs. Atslēgas vārds ir profilakse. Mūsu klīnikā tiek ārstēti daudzi vēža slimnieki. Viena no pirmajām lietām, ko mēs darām, ir smago metālu meklēšana pacientu urīnā. Smagie metāli var sagraut imūnsistēmu, un mēs esam konstatējuši, ka gandrīz visu vēža slimnieku organisms ir pilns ar smagajiem metāliem. Mēs mēģinām cilvēku attīrīt no šiem smagajiem metāliem, un mangostāns palīdz tos izvadīt. Mangostāns ir antioksidants. Augļa mīkstumā ir atrodami ksantoni vai antioksidanti, kas laboratorijas eksperimentos atzīti par efektīviem līdzekļiem cīņā ar krūts vēzi, plaušu vēzi, kuņģa vēzi un viena veida leikēmiju.

  Vairums mūsu pacientu ir ceturtajā stadijā vai pat smagākā formā. Dažos gadījumos viņiem ir teikts, ka viņiem atlicis dzīvot sešas līdz astoņas nedēļas. Mēs bieži novērojam brīnumainus rezultātus; mangostāna sula ir kļuvusi par vienu no daudzajiem ieročiem mūsu arsenālā. Tā ir pacientiem atdevusi dzīvību. Kad ķermenis ir slims, tam vajag bioloģisku, nevis ķīmisku materiālu. Mūsdienās mēs esam tik piesārņoti ar ķīmiskām vielām, kontaminantiem un mākslīgām lietām. Mums jāiemācās dabas profilakse, piemēram, mangostāna lietošana. Viena no labākajām lietām, ko varat darīt savas imūnsistēmas labā, ir profilaktiska aprūpe.

  Vēža ārsts redz rezultātus
  Amods S. Tūtla, MD, zarnu ķirurgs, kas specializējies resnās zarnas vēža ārstēšanā

  Es esmu aktīvs tenisa spēlētājs un slēpotājs un divas reizes esmu slēpojot savainojis kreiso celi. Kad es biju izdzēris mangostāna sulas trešo pudeli, visas sāpes bija pārgājušas. Es bez grūtībām varēju nospēlēt trīs vai četrus tenisa setus pēc tam, kad iepriekšējos mēnešos ar lielām mokām varēju nospēlēt tikai vienu setu. Es nolēmu izpētīt šo sulu. Es pētīju materiālus, kas atrodami http://www.pubmed.com, un studēju ksantonus.

  Pēc tam, kad es atklāju ksantonu veselīgo ietekmi uz ķermeni, es nolēmu dot mangostāna sulu dažiem no saviem pacientiem. Rezultāti bija dramatiski. Daudzi no maniem pacientiem ir gados vecāki cilvēki, kam ir resnās zarnas vēzis, un citiem ir arī tādas veselības problēmas kā paaugstināts asinsspiediens. Pēc tam, kad šie cilvēki kādu laiku bija lietojuši sulu, viņi man pastāstīja par saviem brīnišķīgajiem rezultātiem. Daudziem samazinājās artrīta radītās sāpes.”

  Mangostāns saraksta augšpusē
  Džūdija Lītsa, naturopātijas ārste

  Es esmu naturopātijas ārste un vairāk nekā 30 gadus esmu studējusi dabisko veselību. Šajos 30 gados esmu iepazinusies ar simtiem uztura bagātinātāju, bet neviens no tiem nav tik iespaidīgs kā visa mangostāna augļa sula. Kad es pirmo reizi uzzināju par šo sulu, es to noliku malā kā vēl vienu uztura bagātinātāju, kas, visticamākais, neatbildīs uz to liktajām cerībām. Kad par to dzirdēju atkal un atkal, es uzsāku pati savus pētījumus un pēc viena gada to pilnībā atzinu.

  Līdz ar diētas un dzīvesveida pārmaiņām uztura bagātinātāji palīdz atrisināt daudzas veselības problēmas, un, manuprāt, mangostāna sulai būtu jābūt katra cilvēka ikdienas uztura bagātinātāju sarakstā. Kopš 1998. gada, kad satraumēju mugurkaula disku, man ir bijušas hroniskas sāpes muguras lejasdaļā. Kad es dzeru savas dienišķās mangostāna sulas unces katrā maltītes reizē un pirms gulētiešanas, simptomi pazūd. Mūsu personiskais ārsts centās panākt, lai mans vīrs dzer zāles holesterīna līmeņa samazināšanai, bet es viņu pārliecināju dzert mangostāna sulu, un viņa holesterīna līmenis dabiskā veidā normalizējās bez medicīniskas iejaukšanās.

  Mangostāna augļa mīkstumā atrodamas bioloģiski aktīvas molekulas, ko sauc par ksanatoniem un kam piemīt spēcīga pretsēnīšu un pretiekaisuma iedarbība. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc jebkurai mangostāna sulai, ko lieto kā uztura bagātinātāju, jāizmanto viss auglis, arī miziņa. Tāpēc tā ir tik iedarbīga un efektīva.

  Medicīnas tēvs Hipokrāts ir teicis: „Lai ēdiens kļūst par tavām zālēm.” Palīdzēsim pierādīt, ka viņam ir taisnība.

  Samazinās artrīta radītās sāpes
  Džeimss Greiems, MD, ginekologs-onkologs

  Es biju nonācis tādā savas dzīves brīdī, kad grasījos izbeigt savu vēža ķirurga darbu. Man bija pamatīgs artrīts, kas bija skāris galvenokārt ceļu un potīšu locītavas. Pēc artroskopiskās operācijas man paziņoja, ka mani ceļgali zaudējuši lielāko daļu skrimšļa. Es staigāju, „kaulam rīvējoties pret kaulu”. Man bija ļoti lielas sāpes, un es sāku dzert daudzas tradicionālas zāles, tostarp COX-2 inhibitorus. Pēc trim mēnešiem man izveidojās gastrīts, un hemoglobīna līmenis nokrita līdz 6, tāpēc man bija jādodas uz Intensīvās aprūpes nodaļu, bija nepieciešama endoskopiska ķirurģiskā iejaukšanās un asins pārliešana. Viena no manām pacientēm, kam bija olnīcu vēzis, izgāja ķīmiskās terapijas kursu, un viņai klājās ļoti labi. Viņa dzēra arī mangostāna sulu. Viņa man ieteica izdzert trīs unces dienā. Pēc trim dienām es patiešām sajutu atšķirību. Man bija tādas sāpes, ka naktī, pagriežoties uz otriem sāniem, no sāpēm pamodos. Tagad es guļu visu nakti, un no rīta manas locītavas nav stīvas; gluži otrādi – es pieceļos un jūtos lieliski. Es esmu atsaucis savu invaliditātes pieteikumu un ceru vēl ilgus gadus ārstēt vēža slimniekus. Pamēģiniet šo līdzekli!

  Mangostāna sula mazina zarnu kairinājumu
  Herieta Makkaluma, pensionēta LPN

  Gandrīz 10 gadus es cietu no kairinātu zarnu sindroma, bet pēdējos gados stāvoklis bija ievērojami pasliktinājies. Martā es sāku dzert mangostāna sulu un biju pārsteigta par atšķirību, ko pamanīju pēc 48 stundām. Man vairs nebija intestinālas uzpūšanās, vēders bija nomierinājies un mazinājās caureja. Es nezinu, ko es darītu, ja nebūtu mangostāna dzēriena, jo tas man ir ļoti palīdzējis. Tobrīd pirms došanās dienas gaitās es no rītiem neko nevarēju ēst. Es iedzēru nedaudz sulas un ūdens, jo nevarēju neko ēst tāpēc, ka cietu no caurejas un krampjiem. Šī sula ir ievērojami mainījusi manu dzīvi. Tā ir uzlabojusi manu dzīvi. Man ir daudz vairāk enerģijas, es tik viegli nenogurstu un guļu labāk.

  Mangostāna lielākais labums – profilakse
  Alberts Millers, MD, ģimenes ārsts

  Es sāku pētīt mangostānu 2004. gada oktobrī. Es pirms tam neko nebiju dzirdējis par mangostānu vai ksantoniem, tāpēc ar lielu interesi sāku pētījumus. Es iegāju Medscape (tiešsaistes resurss terapeitiem) un ar Medline meklētāju meklēju gan ksantonus, gan mangostānu. Es biju pārsteigts par atrasto. Faktiski, tur bija vairāk nekā 1000 rakstu par ksantoniem un vairāk nekā 20 rakstu par mangostānu. Es noskaidroju, ka mangostāna auglī ir vairāk nekā 40 ksantonu, un lielākā daļa no tiem ir atrodami biezajā augļapvalkā vai mizā.

  Es sašaurināju savus klīniskos pētījumus tā, lai tie vairāk atbilstu manam mērķim. Tā es nonācu pie vairākiem rakstiem, kas atbalstīja ziņas par: 1) spēcīgu antioksidantu iedarbību; 2) pretiekaisuma iedarbību; 3) pretbakteriālu iedarbību un 4) pretaudzēja iedarbību un dažos gadījumos pat pretvēža iedarbību. Es nolēmu, ka savā praksē izmantošu mangostāna sulu. Es sāku pats lietot šo sulu un izrakstīju to arī izvēlētai pacientu grupai. Ja to apliecinātu rezultāti un diktētu zinātne un mana klīniskā pieredze, es plašāk rekomendētu lietot mangostānu.

  Iesākumā pieci no maniem pacientiem, mana sieva un es sākām lietot mangostāna sulu, un rezultāti bija pārsteidzoši. Man visiespaidīgākā likās pretiekaisuma iedarbība, samazināta locītavu tūska un sāpju mazināšanās, ko mēs pieredzējām pirmajā mēnesī. Pēc tam es sāku ieteikt mangostānu dažādu simptomu un slimību gadījumā. Bija novērojami ievērojami klīniskie uzlabojumi tādu automimūno slimību kā reimatiskais artrīts, vilkēde un psoriāze gadījumā. Daudziem pacientiem bija novērojama tādu hronisku ādas problēmu kā ekzēma un dermatīts mazināšanās, daudzos gadījumos vispār novēršot nepieciešamību lietot steroīdus. Vīrieši ar labdabīgu prostatas hipertrofiju ziņo, ka tagad naktīs viņi retāk ceļas augšā, lai urinētu. Vairumam pacientu pilnībā neizzūd osteoartrīta sāpes un fibromiaļģijas simptomi, taču novērojami būtiski uzlabojumi.

  Es uzskatu, ka lielākais labums, ko dod mangostāna lietošana, ir profilakse. Es pilnībā uzskatu, ka pierādījumi apliecina faktu, ka visas ar novecošanu saistītās slimības tieši vai netieši izraisa pārmērīga oksidēšanās, nekontrolēts iekaisums vai mūsu imūnsistēmas nefunkcionēšana. Kā jau es minēju, mangostāns spēcīgi pretdarbojas visām šīm problēmām. Iespējams, ka tas ir visspēcīgākais profilaktiskais uztura bagātinātājs, kas mums šobrīd ir pieejams. ”

  Nobaudiet XanGo!

 2. Imants

  hehe.. Jā, kādi tikai “zinātnes” termini nepaspīd reklāmās.. un pēdējo gadu jājamzirdziņš – maģiskais antioksidants ir vienkārši unikāls, man pietrūkst vienīgi zeķu ar antioksidantiem. Par dzērvenēm runājot, man liekas tās bija viens no galvenajiem komponentiem, kas man tikko palīdzēja tikt vaļā no komplekta – tiešām negantas iesnas + paaugstināta t + klepus

  A.c. I Bērziņš

 3. Autors Imantam

  Mans auto meistars strādā daudz garāžās un pērn rudenī mēnesi mocījās ar negantām iesnām. Tad vienu rītu viņš pamodās pilnīgi atbrīvojie no tām – kā pilnīgi cits cilvēks.
  Vienīgais izskaidrojums bija – iepriekšējā vakarā ar sieviņu aizrāvušies ar kādu filmu un nemanot pa abiem bija notiesājuši gandrīz 1 kg dižbrūkleņu (mazās ogas no veselīgāko šķirņu paveida), jo tās nemaz neesot bijušas skābas. Taču šo faktu pie zinātniskās analīzes nepieliksim.

 4. Dzintra

  Sveicināts, Andri! Pateicos par jaukajām dižbrūklenēm, tā ir īstā oga gripai, panikai un stresam, kad cilvēkiem pagrūti skaidri domāt. Ģimenā ēdam dzērveni, esam veseli. Lūdzu noorganizējiet Juglas Medicīnas centrā regulāru sukādes iegādi, lai varu pacientiem rekomendēt bez ilgas meklēšanas.

  Saziņa ar Dr.Ināru Janičenoku t. 20035685 pēc dr. Vāveres lūguma, kas būtu šī brīža aktualitāte,kā arī jauka – veselīga dāvana svētkos, pateicos.

  Būtu tomēr jauki, lai salasāmi sīkie burti uz etiķetes. Reklāma strādā tad, ja ir salasāma.

  Veiksmi! Paldies par interesanto Jūsu mājas lapu. Dzintra Vāvere

 5. Autors Sandrai

  Kritiskās piezīmes:
  Šeit jūsu rakstā daudzviet tiek sajaukti dažādi analizējamie objekti :
  – mangostānas auglis un tā sula ir patstāvīgs produkts un tas nav tirgus produkts “xango”, tāpēc šīs mangostāna augļa analīzes nevar viennozīmīgi pierakstit kādam tirgus produktam;
  – produkts “Xango” ir produkts, kas ir kādu firmu tirgus prece, kura sastāvā ir mangostānas auglis, bet…parasti uz iepakojuma nav norādīts tā saturs, kaut bieži zīmējums parāda, ka galvenās ogas tajā ir …lielogu dzērvenes un mellenes;
  Jūs publicējat atsauces uz kādiem zinātniskiem rakstiem, BET… nav norādītas zinātnieku darba vietas, lai varētu personīgi kontaktēties un pārbaudīt, saņemt jaunākos datus. Parasti jaunumu zinātniskās publikācijās ir pieņemts iekavās norādīt institūciju, kur zinātnieks strādā un tā ir prasība arī zinātniskām publikācijām;

  Pavisam neticami ir jūsu aprakstītie “Latvijā veiktie antioksidantu mērījumi”, kas norādīti bez metodikas apraksta, bez laboratorijas nosaukuma, bez zinātnieka vārda (jo visi zinātnieki Latvijā parasti ir tieši vai pastarpināti zināmi), turklāt Latvijā jūsu norādītās mērvienības (mkmoli/l)zinātnieki nelieto, jo tas parasti ir raksturīgi reklāmas lapām par Xango, jo 17 000 mkmoli /l atbilst starpvaltu sarakstē pieņemtiem 1 700 mkmoli/100 g..

  Uz šo metodisko un svarīgo kļūdu “Xango” reklāmās publiski ir norādījusi ASV sertificētā laboratorija Brunsvikā (Brunswick Lab.), jo viņu reklamētais 17 000 ORAC nav patiesība, bet jāraksta 1 700 mkmoli/100g., kas ir oficiālā ORAC vienības mērs.

  Jūsu rakstā nav uzrādīti analizējamo antioksidantu veidi, vai tas ir kopējais saturs!

  Internetā bieži var atrast Sandras parakstīto nepilnīgo, kļūdaino un pat tendenciozo reklāmas informāciju, tāpēc šeit publicēju visu viņas rakstu, lai katrs varētu atrast daudzas tendenciozitātes pēc manis dotām pazīmēm.

  Kopumā šis raksts manī izsauc vēl lielāku neticību “Xango”.
  Sandrs raksts satur daudz citētās zinātniskās literatūras, bet arī šie dati ir jāpārbauda, vai vispār tādas personas eksistē, vai ir konstatējama šo zinātnieku citējamība no citiem zinātniekiem Pasaulē.

  Andris Ansis Špats, dr.sc.ing.

 6. Autors Sandrai

  XanGo juice composition

  XanGo Juice is a blend of mangosteen aril and pericarp purée[5] with juice concentrates of eight other fruits: apple, pear (juice and purée), grape, blueberry, raspberry, strawberry, cranberry and cherry.[17] Other ingredients include citric acid, natural flavor, pectin, xanthan gum, sodium benzoate, and potassium sorbate.

  XanGo claims its juice maintains the structure of xanthone compounds from the mangosteen pericarp.[18]

  The Associated Press commissioned the Linus Pauling Institute to measure the in vitro antioxidant strength of XanGo juice against retail fruit juices. The antioxidant strength of XanGo measured slightly higher than cranberry juice but lower than black cherry and less than half the value for blueberry juice.[6] However, the value of in vitro analysis of antioxidant strength is in question, as there is no current evidence that antioxidant phytochemicals present in XanGo or other fruit juices actually have functions inside the human body.[19] The measurements of antioxidant strength apply to test tubes, but consumed juices are affected by stomach acids that would neutralize or destroy antioxidant value preventing the same biological effects in vivo.[6][19][20]

  In 2002, XanGo founders Aaron R. Garrity, Gordon A. Morton, and Joseph C. Morton (doing business as DBC, LLC) applied for a United States patent (#6730333) for Xango juice; however the application was rejected by the United States Patent and Trademark Office on April 21, 2005.[21] On November 3, 2008, the U.S. Court of Appeals for the Federal Circuit ruled that the decision of a patent appeals board to deny XanGo’s patent application would still stand.[22][23]

  No Google meklējumiem “Xango US”…
  Jau pirmā frāze augstāk izkopētā tekstā rāda, ka Xango satur bez mangostana augļa vēl 8 (!) pazīstamu ogu sulas ( ābolu, bumbieru, vīnogu, melleņu, zemeņu, avreņu, dzērveņu un ķiršu)!
  Kā konservanti tiek izmantoti natrija benzoats un kālija sorbāts, kā ska’bes regulators ir pievienota citronskābe, smaržu dod “dabīgā smarža”, kāpēc pievieno pektīnu ( vai biezuma radī;šanai) un ksantanau – to es nesaprotu.
  Iespaids tāds, ka te ir pamatīga kompozīcija tikai lai “dabūtu cauri” patentu.

  Iemācieties, Sandra, orientēšanos patiesībā.

  Sandra, iztulkojiet arī šo tekstu savos reklāmas lapās!
  Vai “Xango” patents vispār ASV ir spēkā, jo to taču noraidīja kā jaunumu?

 7. Autors Sandrai vēlreiz

  Atkārtoti izmeklējos internetā vēsturi ar “Xango” patentēšanu.
  – Tik tiešām, ir atrodams pieteikuma reģistrācijas N.r. no 2002.g. bet… tas nav patenta Nr.
  – Patenta pieteikumā ir dotas augstāk nosauktā kompozīcija ar 8 dažādiem augļiem, ogām + mangostāna augļa masa, neuzrādot masu attiecības.
  – Ir paziņots no ASV Patentēšanas biroja, ka visi pieteicēja 81 diskusijas vēstules ir bijušas NORAIDĪTAS, jo tās nepierāda kādu jaunuma efektu.
  – Ir paziņots no neatkarīgiem ekspertiem un (patentu) tiesas, ka diskusijas tālāk nav iespējamas par šo pieteikumu.
  – Ir atrasta neskaidra informācija, ka it kā sākoties cita pieteikuma diskusija, bet tā informācija ir pilnībā pieejama tikai maksas klientiem.

  Secinājums: 1. Nav atrodama objektīva un neatkarīgo ekspertu informācija par “Xango” jaunumu un efektivitāti.
  2. Viss informācijas kopums liecina par efektīgu un plašu reklāmas kampaņu un daudzpakāpju marketinga sistēmu, kas esot ar likumu atļauta tikai šīs firmas restrācijas pavalstī, tāpēc ir vērts mums no tā pamācīties!
  3. Pašlaik objektīvi pētījumi par mangostanas augli tikšot vēl uzsākti, jo datu vēl neesot nepietiekami lai apgalvotu to, ko raksta reklāmas tekstos.

 8. Bralis

  Nu protams! Katru gadu kaut kas jauns. Kādreiz bija Herbalife, pēc tam Sunrider, tad Picnogenol no priedēm, tad haizīvju skrimšļi, Noni sula, tagad Mangostans, Superberry … Kas nākamais? Jādzer tas, kas aug šeit, jo tikai vietejiem augiem ir mikroelementu sastāvs, pielāgots mūsu pašu fermentu sistēmām.

 9. iveta

  Sandra aizstaav protams sava biznesa intereses 😉 … piramidaala struktuuras bizness … ekonomikas likums piespiezh izdomaat viskautko, ka tik pelnja naak … studijas, kas pieraada visu, ko reklaamas noluukaa vajag pieraadiit. Zinaatniekiem par to maksaa un diemzheel daudzi izpilda razhotaaja pauutiijumu taa, kaa razhotaajam vajag un nevis kaa tas ir. … ekonomikas likums – kas maksa, tas pasuuta muuziku … beediigi, bet nu taa tas ir … Monsanto ar saviem genmanipuleetajiem graudiem, seeklaam u.t.t. “labs” piemeers … aizveer studiju, nefinansee vairaak, ja nepatiik tas, ko zinaatnieki pieraada … zinaatniekus atlaizh bezdarbniekos … “Monsanto – mit Gift und Genen” … kautkaa taa saucaas dokumentaacija pa ARTE …

 10. Aigars

  he he, Andri! :)) Tu tāds fanātisks dzērveņu vīriņš vien esi :)) Nav problēmu ar dzērvenēm :)) es pat tās reizēm pērku :)) turklāt es tās audzējis neesmu tādēļ neko sliktu par tām pasacīt nevaru :)) veiksmi tev, Andri :)))

 11. Daina

  Nu bet te taču skaidri redzams ka sastopas divu izplatitāju intereses Xango sulas un dižbrūkleņu,tāpēc ari viens otru nomelno un uzskata ka tas produkts ko viņs izpalta ir labākais,kārtējais latviešu kašķis un skaudiba

 12. Jānis Raksta autors

  Domāju, ka zinātnieka kungs ar savu sistemātisko pieeju problēmas pētīšanā ir parādījis, ka ne visi brīnumlīdzekļi!, kas pie mums ievesti ir tik brīnumaini…. Ārzemnieki kārtējo reizi ķer uz muļķi un piedāvā aborigēniem spīdīgas mantiņas….

 13. Linda

  Tīrākās muļķības. Sandra sapņo par miljoniem, nāc pie prāta un nemuļķotu cilvēkus. Kāda imunitāte,vismazs uz pašas izplatītājas to neredz.

 14. Māra Krūmiņa

  Paldies autoram par informāciju. Tā saskan ar jau man zināmo, tikai papildina un apstiprina studiju un dzīves laikā uzkrāto. Radioraidījumā dzirdēju Jūsu teikto par aronijām. Atceros, ka aroniju sulai vēlams tūlīt pievienot cidoniju sulu un … (?) aizmirsu, kas bija 2. lieta, lai aroniju sula saglabātu visus savus vitamīnus un mikroelementus. Būtu pateicīga, ja Jūs norādītu, kur to var izlasīt.
  >Dainai
  Jūsu komentārs, ņemot vērā, ka pati esiet “brīnumzāļu” izplatītāja, ir nekorekts. Mani tas aizskāra vienkārši kā latvieti, īpaši tāpēc, ka diskusija šeit ir argumentēta un,ja neņem vērā Jūsu komentāru, nevienu nepazemojoša.

 15. Autors - Mārai

  Ne tikai vitamīni ir bioloģiski aktīvas vielas, bet arī vairākas smaržu, garšas kompozīciju veidojošas vielas ir nepelnīti “aizmirstie” palīgi cilvēkam. Piemēram dižbrūkleņu aromātu veido 60 fenoli un katra molekula dod kādu ietekmi organismā!

  Mūsdienās raksta un runā par antioksidantu spēju, kas raksturo kopējo bioloģisko ietekmi – palīdzību slimību gadījumos un arī profilaktiski mūs pasargā.

  Daudzas bioloģisi aktīvās vielas pašas stabilizē vide, piemēram, skābe palīdz saglabāties PP- aktīvām vielām un tāpēc aroniju sulai noteikti jāpievieno skāba sula vai citronskābe.
  Arī cukura veids ir svarīgs ilgi uzglabājamos produktos, jo glikoze, fruktoze pašas jau ir ar antioksidantu īpašību, tāpēc arī tās palīdz ilgāk saglabāt antioksidantu spējas.
  Biešu cukura saharoze ir oksidants un tāpēc tā reaģēs ar antioksidantiem, kas ir reducētāji…

  Lūk, mēs (z/s “Gundegas”)savos produktos – sukādēs un dabīgos sīrupos cenšamies samazināt līdz minimumam saharozes klātbūtni un uzskatu, ka dzērvenes cukura pūderī ir nepareizs produkts, daudz labākas ir dzērveņu sukādes, kurās nav saharozes.
  Tā ir jauna pieeja tehnoloģijai un agrāk mums pat PVD neļāva etiķetēs rakstīt – “glikozes-fruktozes sīrups”, kā to prasa pēdējie ES dokumenti…

 16. latvis

  Nevar būt, ka Xango nav reģistrēts, ja tas ir arī ASV guvis fantastiskus ekonomiskos rezultātus un jau ieņem pasaulē 8. vietu, tūlīt aiz Herbalaif.
  Bet par tā efektivitāti var pārliecināties ierakstot šo vārdu YuoTobe, vislabāk krieviski, tur ir simtiem liecību, par ārkārtīgi efektīgiem rezultātiem. Tai skaitā, tur šos efektus apliecina augstas kvalifikācijas ārsti.

 17. Autors interesentiem

  Visi patenti ASV tiek operatīuvi publicēti. Par Xango bija ārkārtīgi gara sarakste un Patentu Tiesa pilnīgi noliedza kādu jaunumu!

  Reklāmas raksti nav salīdzināmi ar patieso mērījumu rezultātiem, kas arī mūsu Latvijas dabīgo sulu gadījumos ir ļoti augsti, salīdzinot ar sintētisko dzērienu invāziju veikalos!

 18. andrals

  Sandra ir meita ,Māra ir māte ! Jau 10 gadus atpakaļ visu Vidzemi pietaisīja ar dažādām piramīdām ,apkrāpa cilvēkus ,tad Sandra aizlaidās uz Vāciju ,nu ir atgriezusies ar jaunu piramīdu …. Kā šīm sievīetēm nav kauna …. Valmieras pusē visi no viņām bēg ,tad nu dāmas riktējas pa Rīgu …

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.