Pārmaiņu un atmaksas laiks

Limbažu rajona laikrakstā „Auseklis”2007.g. 25. oktobrī ir publicēta mērķtiecīga intervija ar Tautas partijas deputātu Saeimā, Z.Rubezi, kuram nu ir Saeima jāatstāj, dodot vietu par brīvdomību partijas vadītāju nežēlastībā kritušajam ministram A.Štokenbergam. Šī intervija ir ar man saredzamu mērķi „mazgāt” pašreizējās Saeimas grēkus, pat izsaukt līdzjūtību pret nabaga valdošiem politikāņiem.

Savulaik – ap trīsdesmitiem gadiem 19.gs. Pasaulē pazīstami prāti – fiziķis Makss Planks un psihes pētnieks Karls Jungs formulēja „sinhronizācijas likumu” dabā, ka kāds nezinām spēks sakārto notikumus un procesus tā , lai notiktu konkrēts notikums. Šo procesu sinhronizāciju var konstatēt analizējot agrāk notikušo kā cēloņu un seku ķēdi. Protams, jau senās Ēģiptes laikā zināmos Kosmosa likumu „Cēloņu un Seku likums” neviens vēl nav nomainījis vai izmainījis, bet politikāņu cenšanās to ignorēt agri vai vēlu pievedīs pašus pie „sasistās siles”, jo pašreizējo situāciju – tautas prasību pēc Saeimas atlaišanas valdošie grupējumi paši radīja jau ilgstoši.

Pēdējie Saeimas publikai redzamie lielākie grēkojumi sākās gada sākumā, kad Valdība pēkšņi pieņēma likumu par izmaiņām drošības likumos. Šo izmaiņu būtība bija apstāklī, ka atsevišķas personas (no Saeimas, Valdības, politiskām grupām) drīkstētu jau izmeklēšanas laikā jaukties šajā procesā un tātad ietekmēt viņiem vēlamā virzienā. Otra būtiska izmaiņa bija slepenības pielaides mehānisma izmaiņā, jo daži izredzētie varētu paši sev piešķirt slepenības pielaides, tādejādi gūstot iespēju piekļūt Valsts noslēpumiem ( interesanti – ar kādas citas valsts interesi tas varētu būt saistīts?).

Atgādinu, ka Saeima pat viegli nobalsoja PAR šim izmaiņām, pat pēc Prezidentes atteikšanās izsludināt šo likumu Saeimas Drošības komisijas priekšsēdētājs D.Jaundžeikars uzstājīgi bija pret Prezidentes argumentiem, turklāt pašam nebija nekādu argumentu, izņemot viņam pakļautās komisijas „vienbalsīgo” balsojumu. Žēl, bet tautas vairākums toreiz nesaprata, ka tas bija mēģinājums ietekmēt izmeklēšanu pret pazīstamiem politiķiem, tāpēc referendumā nedaudz pietrūka balsu. Protams, ka valdošo politiķu uzstājīgā melīgā reklāma par nevajadzīgi referendumam tērētiem miljoniem, pašvaldībās apgrūtināto tikšanu uz vēlēšanas iecirkni, speciāli atliktais balsojums – tas viss arī ietekmēja referenduma izgāšanos.

Pēdējie mēneši (septembris, oktobris, 2007.g.) skaidri parādīja to, kāpēc bija nepieciešama drošības likumu izmaiņa. Saeimas Drošības komisijas vadītājs D.Jaundžeikars bija atradis kādos vecākos Valsts kontroles pārbaudēs (pirms 4 mēnešiem!) konstatētos grāmatvedības pārkāpumus (ne jau materiālu izšķērdēšanu) un tos „pasniedza” Ministru prezidentam kā ļoti svarīgus likumu pārkāpumus un tālāk A.Kalvītis pārkāpjot likumus atstādina KNAB vadītāju uz izmeklēšanas laiku, nozīmē speciālu komisiju no Saeimā esošiem valdošā grupējuma pārstāvjiem (nespeciālistiem), bet par komisijas vadītāju nozīmē ģenerālprokuroru J.Maizīti. Tātad, viens juridiski izglītotais kopā ar kādiem „tautas pārstāvjiem” kā padomijas laikā „tiesāja” zinātniekus, rakstniekus un citus citādi domājošos. Zīmīgi, ka arī Valdība izskatot šīs specifiskās „komisijas” ziņojumu vairāk atsaucās uz A.Kalvīša „nespēju sastrādāties” ar A.Loskutovu, kas man atgādināja vairākus A.Kalvīša nelikumīgus rīkojumus, jo viņam acīm redzami ir vāji juristi – padomdevēji. TV raidījumā „Kas notiek Latvijā” redzējām kādu jaunekli – A.Kalvīša juristu, kurš jauca acīm redzamas lietas tā, ka gan ģenerālprokuroram, gan KNAB vadītājam bija vien jānogroza galvas.

Vēlos atgādināt sabiedrībai zināmo, ka KNAB strādā speciālisti un tur jau tuvu ir beigām izmeklēšana par valdošo partiju TP un JL nelikumīgiem tēriņiem vēlēšanās – t.i. kādu grupējumu cenšanās nelikumīgā ceļā iegūt varu Valstī. Nežēlīgi teikt, bet patiesība ir fakts, ka pašreizējās valdošās politiskās partijas varu acīmredzot ir ieguvušas nelikumīgiem paņēmieniem – ar uzbāzīgu un nepatiesu reklāmu.

Internetā varam izlasīt Valsts Kontroles revīzijas ziņojumu Nr 5.1-2-222/2004, kurā ir konstatētas daudzas un smagas nelikumības Vidrižu pagasta Padomes darbā (vad. Z.Rubezis) un Zemes komisijas darbā (vad. D.Jaundžeikars). Šie likumu pārkāpumi ir radījuši lielus zaudējumus Latvijas dabai un vietējiem iedzīvotājiem, ko personīgi vērtēju vairākos miljonos latu.. Viņu lēmumi negatīvi ietekmē Valsts nozīmes dabas liegumu – „Laugas purvs” un ES nozīmes dabas objektu „Natura 2000”, apkārtējo iedzīvotāju apgādi ar dzeramo ūdeni.. Pieņemsim, ka valdošo personu likumu pārkāpumi pret pilsoņiem ir civiltiesisks jautājums, tātad visiem ir jāiet uz Tiesu lai atgūtu taisnību. Bet ko lai dara pilsonis, kurš jau pēc likumā noteiktā laika perioda uzzina, ka Vidrižu Padomē ir pieņemts pret viņa īpašumu vērsts lēmums un ir jau iestājies likuma noteiktais noilgums?. Ko lai dara pilsonis, kura labā lemtais Centrālā Zemes komisijā lēmums ir „pazudis” Vidrižu pagasta Zemes komisijā (vad. D.Jaundžeikars) un nav nodots arī Valsts Zemes dienesta arhīvā? Ko var darīt pilsonis, ja pēc vairākiem gadiem viņš ierauga tādus dokumentus Zemes komisijā un Padomē, par kuriem viņš nemaz nav informēts un tie ir pilnīgi neloģiski, bet tie nepatiesi apmelo cilvēku? Savukārt Padome ir uz šiem melīgiem „dokumentiem” pieņēmusi savu šķietami „pareizo” lēmumu.

KNAB rīcībā ir dokumenti no personu arhīviem, Valsts Kontroles revīzijas materiāli un, lūk, 2005.g. beigās KNAB ir uzsācis kriminālprocesu pret Vidrižu pagasta Padomi un Zemes komisiju, kuru vadītāji bija Z.Rubezis un D.Jaundžeikars. Ne jau šeit avīzē ir jācitē visi viņu noziegumi, bet viens gan ir raksturīgs – Vidrižu pagasta Padome nelikumīgi ilgi pagarināja (uz 50gadiem) kādam vācietim lauksaimniecības mērķim un privatizācijai nodoto Valsts zemes nomas līgumu (sākotnēji jau nelikumīgu!), kad likums ļauj iznomāt tikai uz 5 gadiem, noteica tik niecīgu nomas maksu, tika „pievērtas acis” uz to, ka viņš šo zemi izved pat 7 gadus nemaksājot to nodokli, ko prasa no visiem zemniekiem. Z.Rubezis ar savu parakstu apliecina, ka pēc zemju izvešanas šeit tas vācietis varēs ievest ķīmiskos rūpniecības un radioaktīvos atkritumus, jo tas līgumā vairs nav aizliegts (?). Pēc daudziem gadiem no šī augstā purva atkritumi nonāks daudzās vietējo akās un 2 tīrās upēs. Šo atkritumu izvešanu retā Dabas objektā – augstā purvā, kas ir augstāks par visiem apkārtējiem laukiem procesu, jau iesāka „Limbažu piens”, bet laikus pārtrauca.

Ne jau KNAB izmeklēs faktus, ka ASV Zemkopības departaments un ASV Attīstības aģentūra finansēja plašus pētījumus Limbažu rajonā, kur uz Laugas purva bāzes starpvalstu zinātnieku un ekspertu grupa izstrādāja Latvijai rekomendāciju – attīstīt lielogu dzērveņu un citu purva ogu audzēšanu, bet vietējās pašvaldības valdoņi D.Jaundžeikars un Z.Ŗubezis lēma pilnīgi pretēji – maksimāli ierobežot un bremzēt Pētnieciskās saimniecības darbu un attīstību. Apliecinu – viņiem tas neizdevās!. Šis fakts jau sen ir zināms ASV pārstāvniecībai – ASV vēstniecībā un atbildīgām ministrijām. Tāpēc man ir labi saprotami daži zemteksti Vēstnieces runā…

Lūk, agri vai vēlu, bet KNAB pabeigšot izmeklēšanu pret Z.Rubeža un D.Jaundžeikara vadītām padomēm un sabiedrība uzzinās visu viņu nelikumību sarakstu – to man apliecināja KNAB pārstāvji, jo kā zināms no vēstures – arī 50 gadus senie likumu pārkāpumi tika atklāti, tātad, Dabas un Kosmisko spēku noteiktās likumīgās Sekas iestāsies.

2007. gada 26. oktobris Andris Ansis Špats, zemnieks, tehnisko zinātņu doktors

0 komentārs par “Pārmaiņu un atmaksas laiks

  1. egleskoks

    Tīri tehniski, pie varas esošie politiķi parasti ir tikai izkārtnes, kurām maksā aizkulišu darboņi par noteiktu projektu izbīdīšanu vai veicināšanu. Vispārēji ņemot, pašmāju kleptokrāti organizē dabas resursu izsaimniekošanu priekš aizjūras biznesmeņiem. Ātrā nauda vienmēr uzvar lēno, pat ja pēdējā ir lielāka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.