Labības īpašību izmaiņas laukos ar piktogrammām

LR Zemkopības ministram, god. M. Rozem

Ziņojums

Labības īpašību izmaiņas laukos ar piktogrammām

Pasaulē pēdējos gados dažādos laukos parādās simtiem piktogrammu. Lielākā to daļa tiek fotografēta no gaisa un pētītas dažādas parādības tieši piktogrammu laukumos (Internetā var meklēt pēc atslēgas vārdiem „Crop Circle”, „Crop Circle Database”).

Piktogrammu laukumos bieži atsakās darboties dažādi tehniskie aparāti – foto, video, audio ieraksti, bet arī smagās tehnikas – traktori un kombainu motoru darbības pārtraukumi ir visai bieži. Dažreiz novēro riepu plīšanu vai to iztukšošanos bez kādām to bojājumu pazīmēm.

Dažāda ir piktogrammu iedarbība uz cilvēkiem, dzīvniekiem un putniem (sk. A.Špats: „Ziņas par zīmēm laukos”, „Zintnieks”, Nr 16.,2004.g., „Zīmes – piktogrammas Latvijas laukos – Grenči 2006”, „Zintnieks”, Nr 16, 2006.).

Anglijas presē dažreiz apvaino zemniekus, ka tie paši veidojot piktogrammas, jo cerot saņemt lielāku kompensāciju no Valsts par labību. Tas ļauj spriest, ka Anglijā varētu būt Valsts noteikta kārtība kā iepirkt to lauku labību, kur novēro piktogrammas.

Otra plaši tiražēta „preses pīle” ir, ka šīs piktogrammas spējot izveidot kādi bezdarbnieki vai slavu alkstoši, bet šajos „prātojumos” trūkst paskaidrojuma kā šīs personas domā izmainīt radiācijas fonu, izsaukt augu šūnu izmaiņas, kā specifiski un precīzi savērpt, saliekt zāles vai labības stiebrus, kā šeit izveidot specifisku elektrostatisku lauku un citus fizikāli nomērāmus parametrus.

Parasti labības lauku piktogrammu apkārtnē vērojamas arī neregulāras līnijas, kas līdzīgas elektriskās izlādes ceļam – „trekiem” gāzēs (tās ir arī Grenčos). Tāpēc nezināmu enerģētisku spēku ietekme uz graudiem ir ne tikai pašās piktogrammās, bet arī plašākā apkārtnē. Pasaulē ir zināmas vairākas personas, kurām izdevies novērot piktogrammu veidošanos. Parasti tas notiek īsi pirms negaisa, kad virs lauka sāk šķietami haotiski kustēties spīdīgas lodītes (ir publicētas arī fotogrāfijas). Novērotāju parasti šajā laikā pārņem bailes un sastingums, bet pēc „seansa” beigām sastingums izzūd, tāpēc bērni skrien steidzīgi mājās. No rīta zem kustīgo „ložu deju” vietas novēroja piktogrammas. Šādi ziņojumi ir no dažādām valstīm (Anglija, Austrālija, Krievija, ASV).

Pols Vaige ( Anglijā) ir uzbūvējis jūtīgu aparātu statiskā elektriskā lauka mērījumiem un izrādījās, ka labība no piktogrammas laukuma bija pilnīgi bez kāda lādiņa – t.i. kā sazemēti, bet no apkārtējā lauka ņemtie graudi bija sevišķi uzlādēti ar statisko lādiņu.

Ņemot vērā, ka tiešie novērojumi uzrāda ko līdzīgu „vadāmu plazmoidu” ķermeņu kustību, ka konstatētās stiebru izmaiņas var izsaukt ar spēcīgu elektromagnētisku lauku vienpusēji karsējot stiebru īsu brīdi, ka šeit ir paliekoši un uz bioloģiskām būtnēm ietekmīgi spēki, pasaules zinātnieku vairums uzskata, ka šajās piktogrammas ir bijusi zinātnei pagaidām nezināmu spēku iedarbība, kas ir kāda nezināma intelekta darbības apliecinājums. Pagaidām nav liecību par to, ka tā būtu apzināta kaitīga iedarbība, bet esošie novērojumi ar labības graudiem, tos izbarojot dzīvniekiem rāda, ka izmainās to uzvedība, rodas kas līdzīgs narkotiskai prasībai.

Tāpēc piesardzības nolūkos piktogrammu laukos iekultos graudus vēlams izpētīt ar dažādām bioloģiskām, mikrobioloģiskām metodēm un šim mērķim valstij ir jāiepērk graudu pieņemšanas laboratorijās jau konstatētie „apdedzinātie” graudi no M.Zvirbuļa laukiem (z/s Plencneri”, Tukuma raj., Zemītes pag, zemes kadastra Nr 90940020050, 6,8 ha).

Šajā gadījuma Valsts var piemērot arī ES „Pamatnostādnes…” noteikto Valsts kompensāciju par stihiskās nelaimēs zaudēto ražu, ja zaudējums ir virs 30%.

2006. gada 27. augusts Andris Ansis Špats, zemnieks, tehnisko zinātņu doktors, Pētnieciskā jaunsaimniecība „Gundegas”, Bīriņos, Limbažu raj., tālr. 26128457

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.