Kad šķietamību par patiesību uzdod

“Lauku Avīzes” Nr 52 (8.maijā, 2001.g.) pamatrakstā “Tervetuola, prezidente Tarja Halonena!” (autore Dace Kokareviča) bija visai zīmīga frāze: “Pirms mēneša Latvijas sabiedrība bija neizpratnē par Tarjas Halonenas intervijā vācu žurnālam “Spiegel” pausto skeptisko nostāju attiecībā uz Latvijas iestāšanos NATO.”

Pirmkārt, jāuzsver, ka vēl nebūt nav nolemts Latvijai iestāties NATO (maijā, 2001.g.), jo tas, acīmredzot, būtu jālemj tautai – līdzīgi kā to darīja Somija, citādi, varbūt, būs pārāk maz to dienēt gribētāju NATO armijās .

Otrkārt, ja stājamies kādās nebūt militārās savienībās, ir tomēr jāzina tās mērķi – pret ko tās ir un par ko cīnās. Zināms, ka NATO tika dibināts pret kādreizējā Varšavas pakta valstīm, bet tas jau ir miris dabīgā ceļā. Pašreizējās NATO aktivitātes latvietim nezin vai ir interesantas un vajadzīgas. Ja Latvija nolems iestāties Eiropas Savienībā, tad jādarbojas ES drošības struktūrās, nevis NATO.

Treškārt, Somijas piemērs visai Latvijas tautai savulaik parādīja, ka mazai tautai ir jābūt vispirms iekšēji stiprai, tad arī daudzkārt lielāks pārspēks maz ko izdarīs. Izrādās, ka Somija ar daudz mazākiem budžeta izdevumiem pašlaik spēj sevi labāk aizstāvēt nekā tā cerībā esošā NATO ar tās pieprasīto finansējumu (salīdzināsim – Somija armijai izdod 1,4% no budžeta, bet NATO pieprasa 2%, ko mūsu deputāti jau apsolījuši).

Ceturtkārt, to Latvijas politiķu daiļrunāšanu par iespējamo NATO palīdzību nepieciešams ilustrēt ar konkrētiem piemēriem, kuri ir visai apšaubāmi, bet dzirdētā inteliģences konference – aģitācija par NATO, drīzāk rādīja, ka NATO piekritējiem nemaz labu argumentu nav.

Piektkārt, redzu, ka tepat man kaimiņos zemes bez kāda kara jau ieņēmis (likumīgi nopircis) kāds uzņēmējs no visai tālas zemes, tāpēc pret Austrumu, Rietumu naudas nodrošināto invāziju NATO mums nepalīdzēs, ja paši savu zemi nevarēsim aizstāvēt.

Lūk, minētie argumenti man pašam šķiet saskanīgāki ar vairumu somu viedokli, bet , iespējams, ka īstenā Latvijas sabiedrība vispār ir somiem līdzīgāka, nekā mūsu politiķiem šķiet. Tāpēc tā “neizpratne” par Somijas nostāju – nestāšanās NATO valdīja tikai to rakstītāju, politiķu aprindās, kuriem ir cerības ar to nopelnīt kādus nebūt “punktus” starp NATO aģitatoriem – uz lieliem budžeta resursiem cerot.

Nav pirmā reize, kad Latvijas tautā valda citāds viedoklis nekā vairumā avīžu, bet kad neatkarīgi pētnieki parāda, ka tomēr taisnība ir tautai, tad sākas visvisādas manipulācijas presē. Šķiet, jau vismaz ½ no tagadējās valsts dzīves laika tautā runā, ka visu šeit nosaka uzpērkami ierēdņi, ka korupcija ir parasts darba līdzeklis pašreizējai valdošai šķirai. Kad Pasaules Bankas pētnieki šo pašu viedokli apstiprināja ar pētījumu dokumentiem, presē sākās dažādas atrakstīšanās un mēģinājumi apšaubīt, noklusēt šos pētījumus. Līdzīgi nesen (2001.g) tika publicēti pētījumi par tautas atbalstu, ticību savai valdībai, Saeimai, tiesu sistēmai, t.i. faktiski Latvijas Valstij, kādu to ir izveidojuši pašreizējie varasvīri, sevi par politiķiem dēvēdami. Izrādās, ka šai Valstij, piedodiet, netic pārāk daudzi, lai tāda vispār normāli varētu attīstīties ( pēc manām domām). Prese atkal aizdomīgi klusi “pārlaiž” šo ārkārtīgi svarīgo faktu konstatējumu, par ko tomēr nebeidz runāt mājās, virtuvēs – kā agrāk.

Neredzu nepieciešamību Latvijai kļūt par frontes valsti priekš NATO, jo ilgi šeit bija cita bloka “priekšpostenis”.

Pagājuši 2 gadi, kopš bija rakstīts augstāk minētais (09.05.2001.) . Jau reāli iestājusies Lielajā piramīdā iezīmētā Laika upes 25 872 gadu robeža – septembris 2001.gads, kas mūsdienu Pasaulei paliks ilgi atmiņā ar pašnāvnieku terora aktu pret pašreizējo finansu Sistēmu. Šis terors izraisīja reakciju – ASV iebrukumu un karu Afganistānā. Tas, iespējams, radīja Pasaules agresīvāko musulmanisma fanātiķu saliedēšanās. NATO sasaistījās ar Krieviju zem pretterora lozunga un Latvijas politiķu iezīmētais “aizstāvis pret Krieviju” jau atrodas tēlotā ienaidnieka laukuma pusē.

Mūsu valsts vadītāji šogad (2003.g. marts, aprilis) sevi parādīja kā atklātas militāras agresijas aizstāvi, aģitējot par ASV izreklamēto NATO militāro kampaņu pret Irākas šķietamiem masu iznīcināšanas ieročiem, kurus tā arī neatrada ANO eksperti un visu teritoriju pārstaigājusī ASV, Anglijas un Polijas armijas. Toties ir radīta jauna bada, zagļu un bandītu pārņemta zeme, kurā tiekot ievesti rietumu demokrātijas paraugi, tagad tur esot likvidēta tirānija (redzam kara mērķu, ideju nomaiņu!). Toties ir atņemtas tautas tiesības dzīvot savu dzīvi. Atceros, ka daudz ir runāts par algotņiem – krustnešiem, kuri arī esot šeit Latvijas teritorijā savulaik atnesuši savu laupītāju kārtību, iznīcinot ar uguni un zobenu seno tautu kultūru, zināšanas, filozofiju. Tikai pēc 800 gadiem šeit sāk atjaunoties tās senās zināšanas, tāpēc arī Afganistānas, Irākas tautas varētu atdzīvoties pēc gadu desmitiem, simtiem. Pēc Irākas kara sākuma ir pagājuši tikai 3 mēneši un jau Pasaulē attīstās doma, ka kara kurinātājus vajadzēs tiesāt, tāpat kā 2. Pasaules kara izraisītājus tiesāja.

Tikai netālredzīgie politiķi var spriedelēt par militāru aizstāvību no NATO puses, neparādot kādi tādā gadījumā būs tautas zaudējumi. Līdzīgi somiem Latvijā drīz domās vairākums, jo to pierāda jau zināmie pētījumi par neuzticēšanos šeit valdošai politikai, tautas negatīvā nostāja pret karu Irākā.

Ļoti zīmīgi, ka augstāk esošais teksts jau 2001.g. maijā tika nosūtīts “Lauku Avīzei”, kura to tā arī nepublicēja, es nesaņēmu nekādu noraidījumu vai citādu atbildi (ārzemju izdevumi parasti atsūta īsu ziņojumu, kāpēc mans raksts viņiem neder, jautā vai drīkst saīsināt). Tātad, šī avīze noklusēja arī daudzus citādus viedokļus, bet publicēja uz NATO un agresiju orientētos viedokļus. Tas noteikti ietekmēja mūsu politiķus radot viņos visatļautības priekšstatus.

Es ļoti ceru, ka Pasaules attīstību veicinošie Baltie spēki uzvarēs un 3. Pasaules kara (3. Pasaules kara beigas pēc Nostradama prognozes ir gaidāmas pēc 20 gadiem – 2023.gadā) kurinātāji arī Latvijā tiks tiesāti. Atceros kā vienīgā Latvijas meitene, kura publiski protestēja pret Anglijas agresīvo politiku pret musulmāņu tautām (”pēriens”ar neļķēm princim Čarlzam), tika arestēta, policijas aizturēta vairākas dienas un viņu mūsu tiesneši jau gatavojās cietumā iespundēt. Pats Princis vēlāk lūdza mūsu tiesu sistēmu saprast situāciju, viņš pat uzsāka aktīvu darbību palīdzot musulmaņu sabiedrībai, skolām. Anglijas valsts kāri pēc Irākas naftas Prinča Čarlza aktīvā darbošanās nespēja mazināt un tā arī iebruka Irākā kā NATO valsts un ASV sabiedrotā. Iespējams, ja Latvija jau būtu uzņemta NATO, arī mūsu zaldāti tiktu turp sūtīti karot Irākā, jo ļoti agresīvas runas šeit tika teiktas no augstākiem Valsts vadītājiem.

Tie, kuri pētījuši Nostradamusa katrēnas bija pārsteigti izlasot, ka musulmaņu karaspēks pārstaigās Eiropu un uz ziemeļiem ejot arī Poliju iznīcinās. Tagad redzam šī iespējamā lielā naida cēloni – angļu un poļu karavīru karošanu Irākā. Tātad, ja visas musulmāņu valstis nomainīs proamerikāniskos režīmus, ja tās apvienosies, ja uzsāks Pasaules ietekmēšanu ar naftas cenām, tad tiešām šis Nostradamusa brīdinājums var kļūt par realitāti.

Pasaules krīzei Latvijas valsts patiesībā nemaz nav sagatavojusies, jo šeit valda nepamatots viedoklis par nemitīgo attīstību, cerības par “visvarenās” ASV un ES palīdzību, jo aizmirsti ir 10 -12 gadi pēc 1. un pēc 2. Pasaules kariem, aizmirsts ir toreizējais vectēvu un tēvu noietais Valsts attīstības ceļš. Darba un zemes attīstības vietā ir nākusi tirgošanās ar visu, arī pārdodot valstvīra godu, atbildību, izpārdodot Latvijas zemi un cilvēkus, pat mūsu bērni nākotnē tiek pārdoti kā topošā lielgabalu gaļa NATO militāristiem ( proti – militāram rūpniecības kompleksam).

09.05.2001.- 09. 07.2003. Andris-Ansis Špats, zemnieks, Dr.sc.ing., Bīriņos,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.